Logotyp serwisu lamode.info
Projektanci wybrali najmodniejszy kolor 2023 roku! To “power dressing”

Projektanci wybrali najmodniejszy kolor 2023 roku! To “power dressing”

Tej jesieni szykujcie się na wielki powrót czerwieni, która symbolizuje kobiecą siłę, moc i pasję!

Spis treści

1. Najmodniejszy kolor jesień 2023

2. Jak nosić kolor czerwony jesienią 2023?

3. Czy kolor czerwony można nosić do pracy?

Najmodniejszy kolor jesień 2023

Ostatni tydzień mody upłynął pod hasłem “powrót do starych trendów na nowy sposób”. Jesienią będziemy nosić garnitury, baskinki, dopasowane sukienki w stylu lat 90.  i kolor czerwony. To właśnie on został okrzyknięty najpopularniejszą barwą 2023. Pojawił się na ponad 50 pokazach mody, co oznacza 33% wzrost stylizacji z użyciem koloru czerwonego wobec wybiegów z 2022 roku, jak podaje portal Tagwalk.

fot. Launchmetrics

fot. Launchmetrics

Czerwień, co ciekawe w tym samym odcieniu (na każdym pokazie!), lansują takie marki jak Bottega Veneta, Prada i Alexander McQueen. Energetyczna barwa, którą do tej pory sprytnie pomijałyśmy w stylizacjach, zadomowi się na dobre. Będziemy ją wykorzystywać w outfitach na co dzień, chociaż równie ważna będzie w wieczorowych stylizacjach. Jeśli do tej pory bałaś się, że kolor czerwony jest już passe, śmiało możesz do niego wrócić. Zdaje się, że krwista czerwień, którą pożegnałyśmy w 2018 roku ma swój wielki “come back”.

Dlaczego eko skóra nie jest eko? Zdradzamy!

fot. Launchmetrics

fot. Launchmetrics

Jak nosić kolor czerwony jesienią 2023?

Przede wszystkim nie bój się, że przesadzisz. W tym sezonie czerwony będziemy nosić od stóp do głów. Pojawił się na akcesoriach, ale też ubraniach, w tym spódnicach, sukienkach, bluzkach, koszulach, marynarkach, a nawet płaszczach i kurtkach. Pięknie stylizuje go Renia Jaz, polska influencerka, która robi karierę w Wielkiej Brytanii. Proponuje dojrzałym kobietom, które lubią bawić się modą stylizację z sukienką maxi na jedno ramię. To świetny pomysł na weselną stylizację. Czerwień prezentuje się w takim wydaniu dostojnie, a przecież o to nam chodzi.

Czy kolor czerwony można nosić do pracy?

Z niewiadomych dla mnie przyczyn kolor czerwony jakiś czas temu został wyklęty w stylizacjach biurowych. Kojarzy się tylko z seksualnością i romantyzmem. A szkoda! Bo czerwień ma dużo więcej konotacji. Pozwala nam poczuć się pewnymi siebie i dodaje nam odwagi. Latem pięknie podkreśla opaleniznę, a jesienią wprowadza trochę koloru do szarych stylizacji.

Blogerki modowe z Instagrama udowadniają, że czerwień jest równie dobra na co dzień, jak i na wieczór. Świetnie stylizuje go Grece Ghanem. Zestawia ją z innymi energetycznymi barwami, jak kolor pomarańczowy lub różowy, chociaż nieobce są jej stylizacje, w których czerwień łączy z czernią i bielą we francuskim stylu.

Przeczytaj też: Mesh shoes to najmodniejsze buty na jesień 2023

zdjęcie główne:Launchmetrics

tagi: najmodniejszy kolor jesień 2023 | trendy jesień-zima 2023 | czerwony |

podobne artykuły