PL / EN
PROJEKTANCI NA START – RUSZA PIERWSZY POLSKI MODOWY TALENT SHOW

PROJEKTANCI NA START – RUSZA PIERWSZY POLSKI MODOWY TALENT SHOW

FOX Life wprowadza widzów za kulisy świata profesjonalnej mody i otwiera drzwi do kariery utalentowanym, polskimi projektantom. Sprawdźcie szczegóły!

W ubiegły wtorek (1.października) odbyła się konferencja prasowa kanału FOX Life inaugurująca polski modowy talent show "Projektanci na start". Jest to pierwsza lokalna produkcja dla danej stacji, więc zmierzając, do domu handlowego Vitkac, gdzie odbyło się dane spotkanie, wiedzieliśmy, że musi być to coś wyjątkowego. Nie myliliśmy się!

 

 

Czego się dowiedzieliśmy? Premierowy odcinek pierwszego, polskiego modowego talent show zobaczymy już 30. października o godzinie 22:00 na antenie FOXlife. Czego możemy się spodziewać i jakie jest w ogóle założenie programu? Znana stacja telewizyjna postawił sobie ambitny cel wprowadzenia widzów za kulisy świata profesjonalnej mody i otworzenia nowych możliwości przed utalentowanymi, polskimi projektantami. Designerzy aspirujący do bycia na czele wielkiego świata fashion, będą mieli za zadanie tworzyć kreacje pod okiem ekspertów z branży. Kim są eksperci? Są to goście specjalni, którzy będą pojawiać się gościnnie w programie, a ich rola będzie polegała na wyznaczaniu finalistom ambitnych zadań i dzieleniu się swoim doświadczeniem, aby sprawdzić ich umiejętności i ocenić wszechstronność, a uczestnikom umożliwić rozwinięcie umiejętności. Na antenie FOX Life zobaczymy takie postaci jak: Łukasz Jemioł, Bartek Michalec z ZUO Corp., Ilona Majer i Rafał Michalak z MMC Studio, Kamil Owczarek i Michał Gilbert Lach z BOHOBOCO czy Jacek Kłak, organizator i twórca łódzkiego Fashion Week Poland.

 


"Projektanci na start" - pierwszy polski modowy talent show

 


Talent i umiejętność projektowania, ale również inne kompetencje niezbędne do bycia wiodącym projektantem oceniać będą jurorzy programu, a konkretniej: Aneta Kręglicka (przewodnicząca jury) – która oprócz tego, ze jest pierwszą polską Miss Świata, to także właścicielką i dyrektor zarządzającą dużej agencji reklamowej, ekspertką ds. strategii komunikacji marek, ikoną stylu oraz muzą projektantów. To właśnie do niej będzie należało ostatnie słowo. Zdecydowała się przyjąć posadę jurora, gdyż jak sama twierdzi: „Projektowanie mody to nie tylko design. To także biznes, marketing, umiejętność kreowania własnego wizerunku. Tym, jako strateg zajmuję się na co dzień. Pewnie wielu z tych ludzi jeszcze nie wie jak stworzyć własną markę. Bardzo liczę, że moje wskazówki będą dla nich pomocne” – dodaje. Podkreśla, że sama również interesuje się designem – w wolnym czasie zaprojektowała meble do swojego domu i biura. Jedynym mężczyzną w jury jest Marek Straszewski, jeden z najzdolniejszych fotografów w Polsce, autor licznych sesji zdjęciowych dla polskich i zagranicznych magazynów. W fotelu jurorskim zasiada także Mona Kinal, współzałożycielka i fashion director sklepu internetowego Mostrami.pl z ofertą najlepszych polskich projektantów, która udzieli młodym projektantom fachowych wskazówek, jak stawiać pierwsze kroki w biznesie modowym. Jednak to nie koniec gorących nazwisk. Prowadzącą zaś została Marcelina Zawadzka - modelka i zdobywczyni korony Miss Polonia 2011, dla której występ w programie to debiut w roli gospodyni telewizyjnego show.

 

 

"Projektanci na start" - pierwszy polski modowy talent show

 


Zapowiada się, że czekają nas wielkie emocje oraz niezwykłe pokazy mody i talentu, które będzie można śledzić przez 12 tygodni. Na zwycięzcę programu czekają atrakcyjne nagrody: autorski pokaz na Designer Avenue podczas Fashion Week Poland w Łodzi, umowa ze sklepem internetowym mostrami.pl, sesja fotograficzna w magazynie InStyle oraz 4-tygodniowy kurs ufundowany przez IED Moda College w Mediolanie.

 

 


video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Projektanci na start | Fox Life | Aneta Kręglicka | Mona Kinal | Marcelina Zawadzka | Marek Straszewski | MMC Studio | Zuo Corp. | Łukasz Jemioł |

podobne artykuły