PL / EN
PROJEKT KRZYK MODY, CZYLI SZTUKA NA SKLEPOWYCH WITRYNACH!

PROJEKT KRZYK MODY, CZYLI SZTUKA NA SKLEPOWYCH WITRYNACH!

W ramach czwartej edycji festiwalu Warszawa w Budowie, artyści przejmują witryny znanych butików i atelier projektantów mody! Przemianie poddane zostały m. in. wystawy sklepowe H&M na Marszałkowskiej oraz butików Ani Kuczyńskiej i Gosi Baczyńskiej. Poznajcie szczegóły.

„Krzyk mody” to projekt łączący sztukę nowoczesną, modę i wielkomiejskie reklamy, którego celem jest przywrócenie zapomnianej tradycji artystycznych dekoracji okien wystawowych. Pomysłowe i estetyczne witryny zaaranżowane przez artystów i profesjonalnych dekoratorów od dawna ożywiają estetycznie ulice wielkich miast na całym świecie. Zwyczaj ten popularny był również w Warszawie – do dziś z nostalgią wspominane są kreatywne instalacje dekoratorów na wystawach Domów Centrum, Mody Polskiej czy Centralnego Domu Towarowego.

 

 

„Krzyk mody” opiera się na założeniu, że postępująca komercjalizacja przestrzeni miejskiej nie musi oznaczać tylko wielkich płacht reklamowych i degradacji przestrzeni, a poprzez współpracę projektantów oraz artystów wizualnych, przy wykorzystaniu prawdziwych modowych produktów, reklama wystawowa przemienić się może z agresywnego wrzasku w prawdziwe dzieło sztuki.

 

 

Dlatego też, od 3 do 18 listopada, instalacje zaprojektowane przez młodych polskich artystów będziemy mogli podziwiać na witrynach H&M przy ul. Marszałkowskiej od strony Pasażu Wiecha (projekt Marzeny Nowak) i sklepu przy ul. Marszałkowskiej 9/15 (instalacja i warsztaty Pauliny Ołowskiej), oraz w oknach wystawowych butiku Gosi Baczyńskiej (projekt Sławka Beliny), Macieja Zaremby (projekt Agnieszki Polskiej), Ani Kuczyńskiej (projekt Anny Zaradny) i Muzeum Sztuki Nowoczesnej (instalacje Karola Radziszewskiego i New Roman oraz kolekcja Jakuba Pieczarkowskiego). Kuratorem projektu jest Marcin Różyc.

 

Dzieło sztuki, które oczarowuje i skłania do stylowych zakupów? Szykuje się prawdziwy krzyk mody. LAMODE.INFO poleca!

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: projekt Krzyk Mody | Warszawa w Budowie | Marcin Różyc | Ania Kuczyńska | GOSIA BACZYŃSKA |

podobne artykuły