PL / EN
PREMIERA KSIĄŻKI AUTORSTWA KARLA LAGERFELDA I CARINE ROITFELD

PREMIERA KSIĄŻKI AUTORSTWA KARLA LAGERFELDA I CARINE ROITFELD

Już 21. marca w Tokio odbędzie się premiera książki “The Little Black Jacket: Chanel’s classic revisited” by Karl Lagerfeld & Carine Roitfeld. Obowiązkowa pozycja dla miłośników mody i fotografii!

Tweedowy żakiet to tuż za małą czarną, torebką 2.5 kolejny kultowy element domu mody Chanel. Jak się okazuje ten ponadczasowy outfit doczekał się właśnie obszernej publikacji autorstwa samego Karla Lagerfelda i Carine Roitfeld - The Little Black Jacket: Chanel’s classic revisited by Karl Lagerfeld i Carine Roitfeld. Geniusz świata mody i kierujący domem Chanel od lat projektant na 100 fotografiach postanowił uwiecznić słynny już element damskiej garderoby.

 

Do współpracy przy publikacji Karl zaprosił on ponad 100 osobowości ze świata mody i showbiznesu. Przed jego obiektywem stanęła m.in. Sarah Jessica Parker, Vanessa Paradis, Alice Dellal czy Georgia May Jagger. W samą Coco Chanel wcieliła się Carine Roitfeld, była naczelna francuskiego Vogue i współautorka książki.

 

Każda z zaproszonych do współpracy gwiazd zaprezentowała żakiet na swój własny, niepowtarzalny sposób. Choć został zaprojektowany przeszło 50 lat temu to doczekał się do dnia dzisiejszego wielu zmodyfikowanych wersji, które prezentowane są w kolejnych kolekcjach autorstwa Lagerfelda.

 

Premiera książki odbędzie się w tym tygodniu - 21 marca w Tokio, podczas wystawy poświęconej Coco Chanel. Książka w Polsce dostępna będzie na zamówienie w cenie ok. 220 zł.

 

Zobaczcie koniecznie filmik ukazujący proces, w efekcie, którego powstaje słynny żakiet Chanel oraz film z backstage’u sesji autorstwa Karla Lagerfelda.

 

www.youtube.com

 

 

www.youtube.com

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Carine Roitfeld | Karl Lagerfeld | Coco Chanel |

podobne artykuły