PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
Poradniki stylistek modowych. Czy pomagają w budowaniu stylu?

Poradniki stylistek modowych. Czy pomagają w budowaniu stylu?

Oto jest pytanie!

Poradniki modowe to łatwo dostępne kompendium wiedzy o stylu i ubraniach, zapewniające narzędzia do budowania swojej wymarzonej garderoby od zera, oferujące kompletną metamorfozę lub skupione na lokalizowaniu i rozwiązywania konkretnych problemów dotyczących sposobu ubierania się.

Kiedy tworzone są przez profesjonalne stylistki modowe pozwalają z większą łatwością odkryć swój osobisty styl oraz zlikwidować różne wizerunkowe bolączki.

Czy warto więc korzystać z pomocy stylistek modowych?

Mniej zakupowych pomyłek

Poradniki modowe często skupiają się na szczegółowych opisach typów sylwetki lub typów urody. Czy jesteś jabłkiem i czystą wiosną, a może odwróconym trójkątem i ciepłą jesienią? Taka wiedza to świetny punkt wyjścia do budowania swojego osobistego stylu. Zrozumienie własnego wyglądu, kolorystyki i budowy ciała pozwalają efektywniej wybierać i nosić ubrania – dzięki temu wiesz, co do Ciebie pasuje i co dobrze na Tobie leży.

Znając swój typ w sklepach czeka Cię również znacznie mniej zakupowych pomyłek. Zamiast powtarzających się, nieudanych zakupów, jak niedopasowane fasony, niepraktyczne kroje i nietrafione kolory ubrań, do szafy zaczynają trafiać modele, które dodają Ci atrakcyjności oraz paleta kolorystyczna wydobywająca Twoje naturalne piękno.

Mądre zakupy i dobrze skomponowana szafa oznaczają także koniec z ciągłym poczuciem, że „nie mam co na siebie włożyć” – dobrze dobrane ubrania upiększają i cieszą oko.

Więcej czasu dla siebie

Dzięki poradnikom modowym określającym typy sylwetki i typy kolorystyczne możesz obiektywnie spojrzeć na swój wygląd, a wówczas zakupy stają się łatwością i przyjemnością. Zyskujesz też więcej czasu na siebie: zamiast spędzania wielu godzin na bezcelowych zakupach, sprawne kupujesz to, czego potrzebujesz.

Masz dość ciągłego przeglądania się przed lustrem i bezskutecznych prób stworzenia sensownych zestawów z posiadanych ubrań, które zupełnie do siebie nie pasują? Dzięki poradom modowym Twoja garderoba stanie się spójna i pozwoli na kreowanie ekspresowych i świetnie skomponowanych stylizacji.

Dodatkowo znając swoje ograniczenia i preferencje, idąc do sklepu wypatrujesz tylko konkretnych fasonów i zawężonej palety kolorystycznej. Wiedząc, czego szukasz, nie tracisz czasu na frustrujące przymiarki i bezowocne spacery po galerii handlowej.

Znajomość siebie to także znacznie mniejsze ryzyko pomyłek podczas procesu budowania idealnej garderoby. Ubrania zamiast smutno wisieć na wieszakach, na dodatek ciągle z nieodciętymi metkami, są na bieżąco wykorzystywane i noszone z radością.

Spójna garderoba

W popularnych sklepach zarówno stacjonarnych, jak i online każdego dnia można przejrzeć i kupić dowolną liczbę ubrań i dodatków, a na dodatek asortyment jest regularnie – co sezon, a nawet częściej wymieniany i odświeżany. Tak nieograniczony wybór odzieży zdecydowanie może przytłoczyć. Osoba niepewna swojego stylu może zgubić się w gąszczu kolorów, materiałów i stylów.

Z pomocą mogą tutaj przyjść poradniki tworzone przez stylistki, które wspierają odkrywanie swojego osobistego gustu, a w efekcie sprawiają, że interesująca Cię oferta ubrań zaczyna się  zawężać. Jeśli wiesz, co naprawdę lubisz, w czym dobrze się czujesz, ale także świetnie wyglądasz zakupy stają się łatwością, a garderoba zamienia się w spójną i dopracowaną.

Przemyślane zakupy

Stylistki proponują różnorakie metody określenia swojego stylu – dostosowanego do figury, typu urody, wzrostu, wagi, wieku, wykonywanego zawodu, stylu życia, ale także temperamentu, gustu czy marzeń.

Modowe poradniki wprawdzie nie odpowiedzą na każdy modowy problem, ale są w stanie pomóc Ci stworzyć spójną bazę garderoby, która będzie doskonałym punktem wyjścia. Na jej podstawie możesz dalej budować swój styl i sprawnie reagować na pojawiające się potrzeby, a każdy zakup konsekwentnie będzie rozwijać Twoją osobistą estetykę.

W konsekwencji szafa zamiast być mieszanką przypadkowych, nieprzemyślanych decyzji zakupowych, wywołujących wyrzuty sumienia porywów chwili i niespełnionych fantazji, nigdy nie odciętych metek oraz nietrafionych prezentów staje się dobrze zorganizowana i dopracowana – aż chce się do niej zaglądać.

Poradniki stylistek – dla kogo?

Poradniki tworzone przez stylistki to idealne kompendium wiedzy o stylu dla osób, które od lat borykają się z problemem niezadowolenia na punkcie swojego wyglądu – czasem wystarczy kilka trafnych wskazówek, by ruszyć we właściwym kierunku, zbudować swoją modową tożsamość i przede wszystkim nabrać pewności siebie.

Poradniki modowe to także świetne źródło wiedzy dla wszystkich, którzy pragną całkowitej metamorfozy i gruntownego odświeżenia swojej szafy – porady specjalistów pozwalają odkryć swój styl i zbudować spójną garderobę bez względu na etap życia.

Ze wskazówek stylistek modowych mogą również skorzystać osoby, które drastycznie zmieniły swój wygląd, np. mają nową wagę (schudły lub przytyły), zmieniły fryzurę i kolor włosów, co zmodyfikowało ich typ kolorystyczny lub też poddały się operacjom plastycznym, które wpłynęły na zmianę w wyglądzie konkretnej części lub nawet całego ciała.

Czasem zmiana może też dotyczyć stylu życia – zostanie świeżo upieczoną matką, przejście na emeryturę czy znalezienie nowej pracy mogą nastręczać wielu problemów dotyczących sposobu ubierania. Osoby w takiej sytuacji mogą potrzebować podpowiedzi stylistek, które odpowiednio je nakierują i pomogą odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości.

Poradniki stylistek dedykowane są również dla osób znających swój styl i estetykę, ale nadal zmagających się jakimiś wątpliwościami – wyspecjalizowane porady pomogą je rozwiać i rozwiązać konkretny problem odzieżowy.

Czy więc warto korzystać ze wskazówek, które można znaleźć w poradnikach modowych? Wszystko zależy od osobistych preferencji i potrzeb, nie można również nastawiać się, że znajdzie się tam instrukcje na rozwiązanie absolutnie każdego, indywidualnego problemu. Jednak nie ulega wątpliwości, że poradniki stylistek stanowią źródło cennych uwag i modowych inspiracji pomagających w odkrywaniu oraz rozwijaniu swojego stylu, a także dopracowywaniu swojego wizerunku. Pomagają one również zlokalizować konkretne problemy dotyczące stylu i oferują różne ich rozwiązania.

Na koniec warto też dodać, że poradniki stylistek modowych w formie książkowej mogą być naprawdę pięknie wydane – pełne przemyślanych ilustracji, zdjęć i grafik, a wtedy mogą stanowić gustowne dopełnienie domowej biblioteczki i szykowną dekorację stolika kawowego.

 

Zdjęcie tytułowe: Photo by Genesis S Warner /  Unsplash 

 

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: książki | stylistka |

podobne artykuły