Logotyp serwisu lamode.info
PODGLĄDNIA FILMOWE – SZALONA MIŁOŚĆ-YVES SAINT LAURENT

PODGLĄDNIA FILMOWE – SZALONA MIŁOŚĆ-YVES SAINT LAURENT

Zapraszamy na cykl Podglądania Filmowe, w ramach którego zobaczycie niezwykłe dzieło ukazujące losy wybitnego projektanta mody – Yves Saint Laurent. Sprawdźcie szczegóły!

Moda przemija, ale styl jest wieczny - mawiał Yves Saint Laurent. Film Szalona miłość - Yves Saint Laurent jest próbą pokazania unikalnego stylu życia i pracy niekwestionowanej ikony XX-wiecznego świata mody.Yves Saint Laurent to najsłynniejszy projektant XX wieku, twórca wyjątkowego królestwa mody, a także cennej kolekcji dzieł sztuki, wśród których znalazły się obrazy Picassa i Matisse’a, antyczne egipskie statuetki, jak również XVII-wieczne chińskie rzeźby i autoportrety. W filmie widzimy wzloty i upadki życia Laurenta: jego prace, kolekcje, kulisy długotrwałego związku z businessowym partnerem i kochankiem - Pierrem Bergém, a także kulisy podjętej wspólnie decyzji o sprzedaży ich wspólnej kolekcji dzieł sztuki. Odbyła się ona na specjalnie zorganizowanej aukcji, którą nazwano „aukcją stulecia”, bo zyski przekroczyły sumę kilkudziesięciu milionów dolarów.Film jest osobistym hołdem na rzecz dekadencji i piękna, złożonym słynnemu projektantowi za jego konsekwentną postawę, łamiącą wszelkie obowiązujące wówczas zasady i granice myślenia oraz działania. Laurent nie tylko stworzył bowiem znaną na świecie kolekcję dzieł sztuki i ubrań, lecz jako pierwszy wykorzystał na wybiegu czarnoskóre i azjatyckie modelki. A wszystko działo się przecież w czasach, gdy równość rasowa nie była powszechną praktyką w świecie mody. 

 

LAMODE.INFO zaprasza na wyjątkowy cykl Podglądania Filmowe, w ramach którego macie szansę obejrzeć to wyjątkowe dzieło.Terminy styczniowych pokazów we Wrocławiu:

 

11.01  "W starym kinie"  muzyka Dj Pill Pokaz specjalny - FILM Z MUZYKĄ NA ŻYWO

16.01 "Kieł" reż. Yorgos Glorgos Lanthimos 

23.01 "Para do życia" reż. Joonas Berghall, Mika Hotakainen


 

Zobaczcie także zwiastun filmu!

 

źródło: youtube.com - Szalona miłość-Yves Saint Laurent

tagi: Yves Saint Laurent | YSL | Podglądania Filmowe | event |

podobne artykuły