PL / EN
RUSZA DOBROCZYNNA AKCJA –

RUSZA DOBROCZYNNA AKCJA – "PODARUJ PLUSZAKA DZIECKU CHOREMU NA RAKA"

Drobnym gestem możesz sprawić radość chorym dzieciom. Przyjdź w dniach 25-27 stycznia do Galerii Mokotów w Warszawie i przekaż na rzecz chorych maluchów wybraną maskotkę.

W dniach od 25 do 27 stycznia w warszawskim centrum handlowym Galeria Mokotów odbedzie się zbiórka maskotek dla dzieci chorych na raka. Każdy z nas będzie mógł przynieść do centrum pluszaki, zarówno nowe, jak i używane, które później zostaną przekazane chorym maluchom. Zbiórka pod hasłem „Podaruj pluszaka dziecku choremu na raka” będzie prowadzona na parterze Galerii Mokotów, tuż obok salonu Smyk. Finałem akcji będzie happening, który odbędzie się 4 lutego, czyli w światowy Dzień Walki z Rakiem.

 

Inicjatorem zbiórki maskotek są nauczyciele i uczniowie 65 LO im. gen. Józefa Bema z Mokotowa, którzy są uczestnikami IV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mam haka na raka”. Tematem tegorocznej edycji jest profilaktyka raka płuc. Zbiórka maskotek oraz późniejszy happening to nie tylko jeden z etapów programu, na którym młodzi ludzie organizują prozdrowotne akcje wśród lokalnych społeczności. To także przejaw oddolnej inicjatywy młodych ludzi na co dzień stykających się z osobami chorującymi na  raka. W Światowy Dzień Walki z Rakiem, obchodzony 4 lutego, uczniowie oraz nauczyciele zaplanowali specjalny happening o charakterze edukacyjnym, który odbędzie się przed głównym wejściem do Galerii Mokotów.

 

tl_files/kids/wydarzenia/AKCJA PODARUJ MISIA/MIS.jpgfot. materiały prasowe

 

 

Na podstawie sprawozdań z organizowanych akcji prozdrowotnych, 100 najlepszych zespołów otrzyma zaproszenie do udziału w jednodniowym warsztacie kreatywnym, na którym zostaną zaprezentowane metody skutecznego tworzenia kampanii społecznych. W oparciu o zdobytą wiedzę, młodzież będzie musiała opracować projekt kampanii społecznej i przesłać go do organizatorów. Spośród wszystkich prac zostanie wyłoniony zwycięski projekt, na podstawie którego powstanie profesjonalna kampania propagująca profilaktykę nowotworową wśród społeczeństwa. W poprzednich edycjach programu „Mam haka na raka”, organizowanego przez Polską Unię Onkologii wzięło udział ok. 8500 uczniów.

 

Redakcja LAMODE.INFO z pełnym zaangażowaniem wspiera tego typu dobroczynne projekty.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: dziecko | event | zabawka |

podobne artykuły