Logotyp serwisu lamode.info
PLAKATY W STYLU RETRO - PRZEPIS NA WNĘTRZE Z INNEJ EPOKI

PLAKATY W STYLU RETRO - PRZEPIS NA WNĘTRZE Z INNEJ EPOKI

Mieszkanie w stylu retro! 

Spis treści

1. MIESZKANIE W STYLU RETRO

2. PLAKATY  W STYLU RETRO: ARANŻACJE WNĘTRZ

3. PLAKATY W STYLU RETRO: TRENDY WNĘTRZARSKIE

W aranżacjach dużą popularnością cieszą się dwie zupełnie przeciwstawne tendencje. Jedną są wnętrza utrzymane w ultranowoczesnej estetyce, drugą stylizacje, które bazują na uroku minionych lat. Dzisiaj, prawie jak przy użyciu teleportu, przeniesiemy się o kilka dekad wstecz i zanurzymy się w zachwycająco urokliwym stylu retro. Gotowi?

MIESZKANIE W STYLU RETRO

Dodatki utrzymane w estetyce vintage będą doskonale wyglądać nie tylko w mieszkaniu, gdzie królują antyki i starodawne bibeloty. Gdy wprowadzimy zabytkowe lub stylizowane na dawne akcenty, nawet całkiem współczesny wystrój nabierze zupełnie innego charakteru i pokryje się swego rodzaju patyną czasu. Jeśli zamierzamy udekorować mieszkanie wzorowane na latach 20., 50. czy 70. ubiegłego wieku lub zależy nam na ociepleniu nowoczesnej stylizacji, ciekawym pomysłem okażą się plakaty retro. Dzięki temu, że mogą prezentować wiele różnych form, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zabytkowy, sportowy samochód, dawny aparat telefoniczny, a może pejzaż jak ze starej pocztówki?

Plakat w stylu retro, REDRO (fot. materiały prasowe)


PLAKATY  W STYLU RETRO: ARANŻACJE WNĘTRZ

Zaczniemy od propozycji, która odznacza się najbardziej uniwersalnym charakterem. Będą to plakaty retro z malowniczym pejzażem lub miejską panoramą. Jeśli kochamy przyrodę i nie wyobrażamy sobie życia z dala od łąk, lasów czy gór, zachwyci nas sielankowy krajobraz. Czym różni się takie przedstawienie od zwykłego zdjęcia? Przede wszystkim specyficzną kolorystyką. Tego typu plakaty utrzymane są albo w sepii, albo w delikatnie spłowiałych odcieniach, którymi pokrywają się przechowywane przez lata fotografie i pocztówki z wakacji. Gdy zdecydujemy się na wspomnianą dekorację i zawiesimy ją w sypialni nad łóżkiem, wyczarujemy w mgnieniu oka nastrojowy i romantyczny nastrój. Z kolei, miłośnikom wielkich miast możemy zaproponować wizerunki słynnych metropolii uchwycone jednak nie współcześnie, a na początku XX wieku. Zamiast sięgających chmur wieżowców zobaczymy miasta, które swoją zawrotną karierę mają dopiero przed sobą.

Plakat retro tenis, REDRO (fot. materiały prasowe)

 

PLAKATY W STYLU RETRO: TRENDY WNĘTRZARSKIE

A gdyby tak sięgnąć po plakaty retro do kuchni i wyczarować zupełnie nową jakość tego pomieszczenia? Nic nie stoi na przeszkodzie, by i w tej części naszego mieszkania pojawiły się przykuwające oko ozdoby. Pierwszą propozycją są wizerunki dobrze nam znanych sprzętów, pochodzące jednak z czasów naszych dziadków. Co mamy na myśli? Mosiężne moździerze, ręczne młynki do kawy, kawiarki, czy bogato zdobione srebrne sztućce. Druga opcja przypadnie do gustu osobom, które chcą wprowadzić do wystroju kolorowy akcent. Plakaty retro, przedstawiające amerykańskie reklamy produktów spożywczych lub lokali gastronomicznych z lat 50. i 60. ubiegłego wieku, staną się niezwykle oryginalną ozdobą każdej kuchni. Jeśli dysponujemy przestronnym wnętrzem, zdecydujmy się na wizerunki trzech różnych napojów, słodyczy lub naszych ulubionych potraw i cieszmy się efektownym, apetycznym tryptykiem.

Plakat retro kasety, REDRO (fot. materiały prasowe)


Plakaty retro, niczym wrota do innego świata, otwierają przed nami całe bogactwo aranżacyjnych możliwości. Dzięki nim podkreślimy zarówno starodawny wystrój, jak i wprowadzimy atmosferę minionych dekad do współcześnie prezentującego się mieszkania.

ZAJRZYJCIE TUTAJ: redro.pl/plakaty/tematy/style/retro/

tagi: REDRO | lato 2018 | wnętrza | historia mody | TRENDY |

podobne artykuły