PL / EN
PIELĘGNACJA SKÓRY GŁOWY

PIELĘGNACJA SKÓRY GŁOWY

Piękne włosy zaczynają się właśnie od niej – sprawdźcie jak pielęgnować skórę głowy!

Często zapominamy o tym, żeby o nią dbać i nie poświęcamy jej odpowiednio dużo uwagi. A to przecież od niej zaczynają się piękne włosy. Eksperci z salonu „U Fryjzerów” podpowiedzą jak o nią dbać. Mowa o skórze głowy.


Oczyszczanie skóry głowy – dlaczego to ważne?


Skórze głowy powinniśmy poświęcać tyle czasu i energii, co chociażby twarzy. Zwykłe szampony do włosów nie bardzo radzą sobie z oczyszczaniem, a to może nas sporo kosztować. Przede wszystkim zanieczyszczona skóra jest niedotleniona, co hamuje wyrastanie zdrowych włosów. Ponadto praca gruczołów łojowych nie jest uregulowana, a pory są zatkane. W konsekwencji pojawia się łupież, nadmierne przetłuszczanie, nie strasząc już innymi przykrymi dolegliwościami. Można jednak ich uniknąć.


Peeling tylko do twarzy?


Jak często robicie peeling ciała albo twarzy? A skóry głowy? Właśnie! Powinno robić się to regularnie, co najmniej raz w miesiącu. Najbardziej polecamy robić to w salonach fryzjerskich. Takie peelingi, dzięki specjalistycznym składnikom, wspaniale usuwają wszelkie zanieczyszczenia, a przy tym nie podrażniają. Zawierają np. mikrokapsułki jojoba, mentol czy kwas salicylowy, dzięki któremu ilość produkowanego sebum zmniejszy się. Peeling powinien robić każdy, natomiast mało kto wie, że taki zabieg rewelacyjnie radzi sobie z łupieżem. Czasami wystarczy jeden raz, żeby pozbyć się tego uporczywego problemu. Zabieg trwa kilkanaście minut, jest bardzo przyjemny i ma miły zapach. Istnieje także opcja domowa peelingu. Możecie do swojego szamponu dodać cukier i umyć taką mieszanką głowę. Efekt nie będzie taki znaczący, ale warto robić chociaż to.


Czy szampony oczyszczają skórę głowy?


W tym właśnie tkwi problem, że szampony, których zazwyczaj używamy, nie radzą sobie z zanieczyszczeniami na głowie. Usuwają tylko ich część, a reszta zostaje. Pozostałości kosmetyków do stylizacji, spaliny – to wszystko ma niekorzystny wpływ na skórę. Konsekwencje zresztą już znacie. Warto wybierać więc odpowiednie szampony. Zwróćcie uwagę na skład – powinny znaleźć się w nim kwasy owocowe (AHA), które świetnie wszystko oczyszczą. Oczywiście do produktów dodaje się także inne kwasy o podobnych właściwościach, np. linolenowy, jednak kwasy AHA są bezpieczne dla skóry i zdecydowanie najbardziej je polecamy.


Co jeszcze?


Jeśli regularnie robicie peeling i macie odpowiedni szampon, to już jest dobrze. Jeśli jednak chcecie osiągnąć level expert w oczyszczaniu skóry głowy, sięgnijcie po szampon, którego używa się przed szamponem do codziennej pielęgnacji, np. takiego typu maxi wash. Ma właściwości detoksykacyjne i głęboko myjące (w znacznie większym stopniu niż zwykły produkt). Jak więc to wszystko powinno wyglądać? Najpierw umyjcie głowę raz specjalnym szamponem, a następnie tym do codziennego użytku. Później odżywka, a raz w miesiącu peeling. Proste i efektywne!


Należy pamiętać także o tym, że Wasz szampon powinien być dobrze dobrany do potrzeb skóry. Najbardziej polecamy skonsultować to z dobrym fryzjerem – w naszej pracy często spotykamy się z tym, że klienci używają nieodpowiednich kosmetyków. A w efekcie pojawiają się problemy właśnie ze skórą.


O oczyszczaniu skóry głowy mówi się jeszcze stosunkowo niewiele, ale to naprawdę bardzo ważne. Skutki niedostatecznego dbania o ten obszar nie zawsze są dla nas widoczne. Pamiętajcie jednak, że zdrowe włosy mogą wyrosnąć tylko ze zdrowej skóry.

video

MICHAL SZULC – BACKSTAGE POKAZU GALENE

tagi: U fryzjerów | pielęgnacja | skóra głowy | pielęgnacja skóry głowy |

podobne artykuły