PL / EN
PENELOPE CRUZ X PETA - STOP FUTROM W MODZIE

PENELOPE CRUZ X PETA - STOP FUTROM W MODZIE

Anty-futrzane przesłanie zbiegło się w czasie z deklaracją Chanel dotyczącą rezygnacji z egzotycznych skór i futer w kolekcjach.

W najnowszej kampanii PETA udział wzięła Penelope Cruz, hiszpańska aktorka i ambasadorka francuskiej marki Chanel. Celem akcji jest zaprzestanie tworzenia ubrań wykonanych z prawdziwych futer. W ten sposób połączono siły, by bronić praw zwierząt i zmierzać ku bardziej świadomej i etycznej modzie. 

PENELOPE CRUZ X PETA: OSCAROWA AKTORKA W ROLI OBROŃCY ZWIERZĄT

Penelope Cruz wcieliła się w rolę obrońcy praw zwierząt. Oscarowa aktorka nawiązała współpracę z organizacją PETA (People for Ethical Treatment of Animals), aby zachęcić miłośników zwierząt do rezygnacji z futrzanych elementów garderoby, które jej zdaniem stanowią przejaw okrucieństwa. Hiszpańska gwiazda wystąpiła więc w kampanii, wypowiadając słowa „Make Us Purr. Don’t Wear Fur”. To anty-futrzane przesłanie zbiegło się w czasie z deklaracją Chanel o rezygnacji ubrań wykonanych z egzotycznych skór i futer – Penelope Cruz jest ambasadorką francuskiej marki. Hiszpanka zagrała także rolę Donatelli w serialu „Versace: American Crime Story”, poświęconemu ikonie świata mody. Włoski dom również dołączył do grona marek (m.in. Burberry, Gucci, Michael Kors czy Diane von Furstenberg), które mówią „nie” obecności prawdziwych futer na wybiegach.

Cruz znalazła się więc na liście celebrytów, które walczą wspólnie z PETA US z futrzanym przemysłem tj. Eva Mendes, Charlize Theron, Taraji P. Henson, Irlandia Basinger-Baldwin, Jhené Aiko, Kate del Castillo i Maggie Q.

POLECAMY: CHANEL REZYGNUJE Z EGZOTYCZNYCH SKÓR I FUTER 

PENELOPE CRUZ X PETA: ANTY-FUTRZANE PRZESŁANIE W 2012 ROKU

To już drugi raz, kiedy Penelope Cruz współdziała z organizacją PETA w zakresie ochrony praw zwierząt. Pierwsza tego typu inicjatywa miała miejsce w 2012 roku, kiedy aktorka wypowiedziała następujące słowa „W końcu, wielu projektantów rezygnuje z tworzenia futrzanych ubrań. Nie mogę się doczekać momentu, kiedy zwierzęta przestaną być zabijane na potrzeby mody”.

Penelope Cruz x PETA: kampania przeciwko noszeniu prawdziwych futer, 2012

PETA: KTO JEST NAJWIĘSZYM EKSPORTEREM FUTER?

Jak ujawniono w wideo PETA US, największych eksporterem futer są Chiny i to tam zwierzęta, wykorzystywane do wspomnianych celów, są przetrzymywane w okrutnych warunkach. Żyją w zamkniętych, małych klatkach bez dostępu do czystej wody i odpowiedniej żywności. Ucieczkę natomiast uniemożliwiają im pułapki.

W galerii prezentujemy inne kampanie gwiazd, współpracujących z PETA  w ramach ochrony praw zwierząt.

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Penelope Cruz | PETA |

podobne artykuły