Logotyp serwisu lamode.info
Paris Fashion Week: Małgosia Bela zachwyca na pokazach Balenciaga i Valentino

Paris Fashion Week: Małgosia Bela zachwyca na pokazach Balenciaga i Valentino

Tydzień mody haute couture to mój ulubiony czas w modowym kalendarzu. Nie ma nic piękniejszego niż nowe kolekcje wieloletnich domów mody. Wczoraj odbyły się dwa wyczekiwane pokazy. Swoje kolekcje zaprezentowały Balenciaga i Valentino. Na wybiegach wspomnianych marek pojawiła się Polka - Małgosia Bela.


Spis treści

1. Małgosia Bela na pokazie Balenciaga Haute Couture

2. Valentino Haute Couture AW 2023

Małgosia Bela na pokazie Balenciaga Haute Couture

Balenciaga dopiero co wyszła z wizerunkowego kryzysu i nie może sobie pozwolić na kolejną wpadkę. Marka zaprezentowała dość klasyczną kolekcję w ciemnych kolorach, w której na próżno szukać kontrowersji. Demna tak jak obiecywał w wywiadzie dla Vogue’a, wrócił do korzeni i postawił na kunszt oraz ręczne szycie. Jego kolekcja nie została pozbawiona jego wybitnego poczucia stylu - wręcz przeciwnie. Stylizacje były proste i mówiły same za siebie. Modelki kroczyły wolno prezentując najwyższej jakości modę.

Bez wątpienia każdy zapamięta ostatni look z kolekcji. Blaszana sukienka przejdzie do historii mody. Jestem przekonana, że nie minie kilka miesięcy, a ta pojawi się na czerwonym dywanie. I chociaż na pokazie każda sylwetka zasługiwała na uwagę, najdłużej patrzyliśmy na nr 42.

Czarny, mieniący się płaszcz ze szpiczastymi ramionami zaprezentowała Małgorzata Bela, polska top modelka. Ciemną stylizację dopełniły buty w szpic (przerysowane w stylu Balenciagi), delikatny makijaż i surowe spojrzenie modelki.

Valentino Haute Couture AW 2023

Kilka godzin później odbył się pokaz Valentino. Powiedzieć, że był zjawiskowy to mało. Pierpaolo Piccioli przejdzie do historii jako wizjoner, który poza wyjątkowym podejściem do mody, wybiera też wyjątkowe lokalizacje na swoje pokazy. Tym razem kreator zdecydował się na ogrody przy zamku de Chantilly.

Pokaz otworzyła Kaia Gerber, córka Cindy Crawford. Wystąpiła w prostej stylizacji, składającej się z luźnych jeansów i białej, oversize’owej koszuli. Dopełnieniem jej kreacji były mule z kokardą i masywne, ręcznie robione kolczyki. Kolekcję zdominowały casualowe looki, które nabierały charakteru za sprawą wyjątkowej biżuterii.

Pierpaolo Piccioli jak zwykle postawił na energetyczne barwy - kobaltowy, różowy i zielony, jednak w kolekcji nie zabrakło też klasycznej bieli, beżu i granatu. Małgosia Bela pojawiła się w zjawiskowej sukience ze stójką i odkrytymi plecami. Duże, wiszące kolczyki i złote mule z kokardami potęgowały monumentalną sylwetkę z kolekcji Haute Couture jesień-zima 2023.

Na uwagę zasługiwał też finał pokazu. Pierpaolo Piccioli po raz pierwszy zabrał ze sobą na wybieg cały swój zespół, który pracował nad nową kolekcją Valentino. Lubię tę nową modę. Często zapominamy, że za wielkim umysłem projektanta stoją też setki osób, które pracują na sukces jego kolekcji.

Zdjęcie główne: @balenciaga

tagi: Malgosia Bela | PARIS FASHION WEEK | BALENCIAGA |

podobne artykuły