PL / EN
OKULARY – TRENDY WIOSNA LATO 2017

OKULARY – TRENDY WIOSNA LATO 2017

W tym roku trendy w dodatkach są niezwykle różnorodne.Gdyby chcieć ogólnie podsumować trendy w okularach promowane przez projektantów na sezon wiosna lato 2017, można byłoby jednym zdaniem powiedzieć: modne są dwie skrajne stylistyki – klimat vintage oraz futurystyczna estetyka. Z jednej strony zachwycamy się pięknymi projektami w stylu retro, które mają niepowtarzalny charakter i zawsze będziemy do nich wracać z sentymentem, z drugiej strony zaskakują nas innowacyjne pomysły topowych designerów, które z powodzeniem mogłyby się sprawdzić w filmach typu science fiction.

Modne kształty okularów 2017

Nadal dużą popularnością cieszą się zaokrąglone oprawki – zarówno typowe koła, jak i subtelnie zaokrąglone i wyostrzone przy końcach typu kocie oko. W zdecydowanej mniejszości są niewielkie modele (tu warto zwrócić uwagę na ciekawe wąskie szkła), bowiem sezon zdominowały oversizowe propozycje – pokaźne, zakrywające pół twarzy, które z powodzeniem mogą stanowić jedyną ozdobę stylizacji. Dla lubiących oryginalne rozwiązania mogą też przypaść do gustu okulary z ostrymi krawędziami lub same szkła bez oprawek czy tylko z częścią obramowania.

Okulary Gucci wiosna lato 2017 (fot. East News)

Modne kolory okularów 2017

Najszerszą paletę kolorów zaproponował w tym sezonie Elie Saab – na jego pokazie widziałyśmy żółte, zielone, czerwone, pomarańczowe i złote szkła. Wielobarwne modele promują w 2017 roku również Jeremy Scott, Dolce&Gabbana, Alice&Olivia czy Philipp Plein.

Modne zdobienia okularów 2017

Ich każda kolekcja to fantazyjne wzory i wykończenia, również na okularach – mowa oczywiście o domu mody Dolce&Gabbana. Włoski duet na wiosnę i lato proponuje m.in. motyw morski i owocowy. Kryształy, perełki lub kamienie znajdziemy również w liniach Fendi, Kenzo, Gucci oraz Roberto Cavalli.

Który model okularów najbardziej do Was przemawia i będziecie nosić w tym sezonie?

video

HELENA RUBINSTEIN x AGATA TANTER

tagi: dodatki | wiosna lato 2017 | TRENDY |

podobne artykuły