PL / EN
ODKRYCIE: RITESH KUMAR – INDYJSKI PROJEKTANT MODY

ODKRYCIE: RITESH KUMAR – INDYJSKI PROJEKTANT MODY

Poznajcie niebanalne projekty Ritesha Kumara!

Projektant, który zaskakuje na rynku mody. Pomimo tego, że ma indyjskie korzenie, w jego kolekcjach znaleźliśmy europejskie trendy. To właśnie połączenie orientalno-zachodniej mody przykuło naszą uwagę. Poznajcie markę odzieżową Ritesha Kumara!

RITESH KUMAR – KILKA SŁÓW O PROJEKTANCIE

Ritesh otrzymał stypendium w zakresie mody w Domus Academy w Mediolanie, które ukończył w 2005 roku. Swoje umiejętności projektanta doskonalił w Indiach, gdzie rozpoczął działalność w 2009 roku. Jego prace docenili krytycy mody i tak w 2013 roku został zakwalifikowany do indyjskiego Voque Fashion Fund. Następnie zdobył nagrodę Young Designer Award of Grazia India oraz został nominowany do Międzynarodowej Nagrody Woolmark. Kreator reprezentował Indie podczas Japońskiego Tygodnia Mody oraz World of Wearable Art w Nowej Zelandii. W 2010 roku, marka Ritesha Kumara otrzymała wyróżnienie od magazynu Elle India.

RITESH KUMAR – PROJEKTY I ESTETYKA

Ritesh Kumar tworzy modę nieoczywistą biorąc pod uwagę fakt, że pochodzi z Indii. W jego kolekcjach nie znajdziecie sari i długich aż do ziemi, jedwabnych kreacji typowych dla tego obszaru Azji. W to miejsce Ritesh proponuje ubrania nowoczesne: asymetryczne cięcia, rzeźbiarską konstrukcję i rzemieślniczy eklektyzm. Luźne formy, przez które przebija się swoboda, bufy przy rękawach, marszczenia, kopertowe zapięcia i hiszpański dekolt – te akcenty dodają projektom Ritesha Kumara wyrazu.

fot. materiały prasowe, (Ritesh Kumar) 

 

W jego kolekcjach zobaczycie wielowarstwowe okrycia wierzchnie, koszule a’la sukienki do kolan oraz wzorzyste spódnice w pasy przypominające plisy. Ritesh mistrzowsko zestawia rozmaite formy, faktury i wzory. Krótki rękaw przedłuża o dodatkowy fragment tkaniny, sprawiając, że bluzkę można nosić pod sukienkę. W duecie proponuje jednocześnie poziome i pionowe paski, błysk z matem, prosty fason z bufiastymi dodatkami i wystrzępionym wykończeniem.

POLECAMY: POKAZ MMC WIOSNA LATO 2018

RITESH KUMAR – FILOZOFIA MARKI

Ubrania od Ritesha Kumara cechuje funkcjonalność, swoboda i równowaga zbudowania dzięki grze kontrastów. Z pozoru przeciwstawne elementy tworzą harmonijną całość i stanowią patent na oryginalność. Wolność, obsesja na punkcie szczegółów i wielokierunkowość to hasła, które oddają kolekcję Ritesha Kumara. Nas w jego projektach urzekła nowoczesność i zabawa formą.

W naszej galerii zobaczycie zdjęcia inspirującej kolekcji Ritesha Kumara na sezon zimowy!

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Ritesh Kumar | projektant |

podobne artykuły