Logotyp serwisu lamode.info
PROJEKTY MARLOES TEN BHӦMER – OTO NOWE SPOJRZENIE NA BUTY

PROJEKTY MARLOES TEN BHӦMER – OTO NOWE SPOJRZENIE NA BUTY

Holenderka Marloes ten Bhömer prezentuje zupełnie nową koncepcję projektowania obuwia. Zobaczcie projekty o zadziwiającej formie.

Marloes ten Bhömer rozpoczęła swoją przygodę z projektowaniem obuwia już w wieku sześciu lat. Zaczęło się od szpilek mamy, które postanowiła udoskonalić. Następnie były praktyki u Alexandra McQueena, gdzie nauczyła się, jak wizje ubierać w formy.  W 2003 roku stworzyła własną markę.

 

Projekty ten Bhömer to fuzja artystycznych i technologicznych eksperymentów, które mają na celu ponowne odkrycie formy butów. Jak mówi sama projektantka, interesuje ją tworzenie takich obiektów, które stawiają wyzwania konwencjom, zaskakują i zaprzeczają temu, co do tej pory było ogólnie przyjęte. Kształty, faktury, materiały nabierają za sprawą Marloes zupełnie innego znaczenia, bo patrzy ona na nie bez jakichkolwiek uprzedzeń - zmieniając ich dotychczasowe zastosowanie.

 

Do produkcji wykorzystuje zarówno tradycyjne materiały - naturalne garbowane skóry, jak też bardziej nietypowe - stal nierdzewną i włókno szklane. Każda para wykonywana jest ręcznie za pomocą opracowanej i opatentowanej przez projektantkę technologii.

 

Chociaż buty jej projektu są traktowane raczej jako ciekawostka niż produkt użytkowy, to chętnych, aby mieć nietypowy egzemplarz w swojej szafie nie brakuje. A czy Wy zdecydowalibyście się na taki zakup? Koniecznie zajrzyjcie do galerii!

tagi: Marloes ten Bhömer | marka | kolekcja | buty |

podobne artykuły