Logotyp serwisu lamode.info
NOWE POKOLENIE VOGUE

NOWE POKOLENIE VOGUE

Przybliżamy Wam sylwetki części spośród 25 młodych talentów ze świata mody. Brytyjski Vogue przekonuje, że to właśnie o nich będzie głośno w tym roku.

W kwietniowym wydaniu brytyjskiego Vogue (nr 04/2011), na stronach 113-120, opublikowano materiał poświęcony nowemu pokoleniu w modzie. „Fashion’s new generation” przygotowała redaktorka działu mody Vogue UK, Miranda Almand we współpracy z fotografem Johnem Lindquistem.

 

Uwagę zwrócono między innymi na rodzime wschodzące modelki. Wśród nich znalazły się Molly Smith, Hannah Noble i Tali Lennox (ambitna córka frontmanki Eurythmics).

 

Dużo miejsca poświęcono także stylistkom. Dzieło pierwszej z nich – Rhei Thierstein – można podziwiać, oglądając opublikowaną przez nas sesję. Theirstein, niegdyś projektująca witryny domu handlowego Selfridges, dziś odpowiada za aranżację sesji zdjęciowych. Druga na liście nazwisk do zapamiętania jest Raquel Franco – jednocześnie stylistka i projektantka pochodząca z Hiszpanii.

 

Jedynym fotografem, któremu poświęcono miejsce w artykule, a także zaangażowano do sesji zdjęciowej na dalszych stronach pisma jest Tyrone Lebon. Artysta do tej pory regularnie współpracował z kwartalnikiem i-D oraz z marką Topshop. Należy się spodziewać znacznego przyspieszenia jego kariery w fotografii z działu fashion.

 

Wśród 25 młodych-zdolnych świata mody znalazło się najwięcej nazwisk projektantów. Szczególnie warto zapamiętać Thomasa Taita, dotychczas najmłodszego (22-letniego) absolwenta prestiżowej szkoły Central Saint Martins. Kolejną rodzącą się na naszych oczach osobistością jest Elliot Atkinson, szkolny kolega Taita. Już w maju w Internecie zobaczymy efekty jego kolaboracji z marką Asos. Innym charakterystycznym designerem jest bezsprzecznie JW Anderson. Zdążył już stworzyć autorską linię mody męskiej oraz pokazać pierwszą psychodeliczną kolekcję damskich ubrań.

 

Spoza branży tekstylnej należy wspomnieć o Janz&Cooper – duecie projektantów okularów optycznych i słonecznych inspirowanych stylem Woodego Allena, oraz o Elizavecie Gnatchenko – Rosjance tworzącej zaskakującą biżuterię przypominającą żołnierskie zbroje.

 

Oprócz wymienionych osób, zauważono także wizażystów, fryzjerów oraz artystów z innych dziedzin. Pozostaje nam zapoznać się bliżej ze wszystkimi wschodzącymi gwiazdami i dokładnie śledzić ich poczynania!

 

tagi: edytorial | Vogue |

podobne artykuły