Logotyp serwisu lamode.info
NOMINACJE DO NAGRODY CFDA 2014

NOMINACJE DO NAGRODY CFDA 2014

Znamy nazwiska projektantów, którzy w tym roku zostali nominowani do amerykańskiej nagrody CFDA. Dowiedzcie się, kto znalazł się w zaszczytnym gronie!

CFDA, czyli The Council of Fashion Designers of America to organizacja non-profit, której podstawową misją jest wspieranie amerykańskich projektantów mody i dążenie do umocnienia ich pozycji na globalnym rynku. W zeszłym roku, specjalne wyróżnienie CFDA otrzymały m.in. takie marki jak Proenza Schouler (moda damska), Thom Browne (moda męska), Vera Wang (nagroda za całokształt osiągnięć), Riccardo Tisci – Givenchy ( nagroda międzynarodowa) czy Phillip Lim (projektant roku – dodatki).

 

Tym razem poznaliśmy listę kolejnych nominowanych na rok 2014. O tytuł najlepszego projektanta mody damskiej powalczą: Marc Jacobs, Joseph Altuzarra i Alexander Wang. Twórcy, którzy zostali wytypowani w kategorii Najlepsza Kolekcja Męska, to Thom Browne, Marcus Wainwright z Rag & Bone, David Neville oraz duet projektantów The Public School - Maxwell Osborne i  Dao-Yi Chow.

 

Na liście pozostałych nominowanych znaleźli się:

 

Moda damska – dodatki: Mary-Kate i Ashley Olsen z The Row, Alexander Wang oraz Lazaro Hernandez i Jack McCollough z Proenza Schouler


Nagroda Swarovski – moda damska: Rosie Assoulin, Wes Gordon i duet Creatures of the Wind


Nagroda Swarovski – moda męska: Hood by Air, Tim Coppens i Todd Snyder


Nagroda Swarovski – dodatki: Marc Alary, Irene Neuwirth i Jennifer Fisher


Nagrody specjalne CFDA 2014 powędrują z kolei do Toma Forda (nagroda za całokształt pracy) i Rafa Simonsa (międzynarodowa nagroda). Do grona laureatów w kategorii Media, dołączy amerykański stylista i redaktor mody - Paul Cavaco, który zdobędzie nagrodę im. Eugenii Sheppard. Natomiast nagroda dla twórcy (Founder's Award) im. Eleanor Lambert trafi w ręce Bethann Hardison, znanej aktywistki, angażującej się w tematy związane z równouprawnieniem rasowym w świecie mody.

 

 

 

 

 

tagi: CFDA | The Council of Fashion Designers of America | CFDA 2014 | CFDA nagrody 2014 |

podobne artykuły