PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
„NIĆ WIDMO” I INNE OSCAROWE FILMY KOSTIUMOWE

„NIĆ WIDMO” I INNE OSCAROWE FILMY KOSTIUMOWE

Prawdziwa gratka dla estetów, miłośników mody i angielskich wnętrz. Zobaczcie!

„NIĆ WIDMO”: OSCAR ZA NAJLEPSZE KOSTIUMY

„Nić widmo” (ang. Phantom Thread) to amerykański dramat filmowy z 2017 roku. Dzieło nagrodzone Oscarem w kategorii Najlepsze Kostiumy. Zdjęcia do filmu wykonano w Lythe w Anglii. Ten wyrafinowany obraz pełen kunsztownej stylizacji promowany był jako ostatni film z udziałem Daniela Daya Lewisa.

„NIĆ WIDMO”: SUKNIE PODMIOTEM

Film z modą w tle opowiada historię mężczyzny-geniusza, który jest projektantem mieszkającym ze swoją siostrą. Zakochuje się w młodej kelnerce, granej przez Vicky Krieps. Dziewczyna jest jego partnerką, muzą i modelką, z którą łączy go toksyczna relacja. Docenia jego sztukę na tyle, że gdy kreator mody szyje sukienkę dla jednej ze swoich klientek, która nie potrafi zachować się kulturalnie podczas przyjęcia – wpada na pomysł odebrania kreacji, czego razem dokonują. Ubrania w filmie zyskują pewnego rodzaju podmiotowość, a nie przedmiotowość. Są jak żywe organizmy, o które należy odpowiednio dbać. Stworzone z pasji i miłości do mody wymagają odpowiedniej gestykulacji oraz elegancji i mogą je nosić tylko osoby, które są ich godne.

POLECAMY: MODA Z FILMU CZARNY ŁABĘDŹ


„NIĆ WIDMO”: MODA W TLE

W filmie zobaczycie suknie balowe w stylu księżnej Monako. Długie, eleganckie i wyrafinowane, wykonane z tafty czy obszyte koronką. Warto zwrócić uwagę na ich kolorystykę, stylistycznie dopasowaną do typu urody głównej bohaterki. Kostiumy w odcieniach typowych dla jesieni, takich jak bordo czy butelkowa zieleń są jak płótno dla ukazania jej cech fizycznych: rudych włosów i porcelanowej cery. Stroje w filmie – dość zachowawcze i oddające klimat lat 50. uzupełniają dodatki: rękawiczki i sznury pereł.

W naszej galerii zobaczycie zdjęcia z filmu „Nić Widmo” oraz inne oscarowe dzieła nagrodzone w kategorii Najlepsze Kostiumy od 2010 roku do dziś!


video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: film | historia mody | OSCARY |

podobne artykuły