PL / EN
NAJPIĘKNIEJSZE SUKNIE W HISTORII OSCARÓW

NAJPIĘKNIEJSZE SUKNIE W HISTORII OSCARÓW

Suknie, które zapisały się w historii Oscarów.

Oscarowe kreacje wzbudzają niekiedy większe emocje niż same filmy i są komentowane po dziś dzień. Zobaczcie, jakie suknie zapisały się w historii Oscarów jako najpiękniejsze!

NAJPIĘKNIEJSZE SUKNIE: OSCAROWA GALA

W historii Oscarów pojawiły się takie kreacje jak np. suknia Audrey Hepburn z 1954 roku od Edith Head. Stylizacja w kolorze kości słoniowej została wykorzystana w końcowej scenie „Rzymskich wakacji”. Rok później, aktorka odebrała w niej statuetkę – był to jedyny taki przypadek, kiedy na oscarowej gali noszono tę samą suknię, co w nagrodzonym filmie.

Sukienka Nicole Kidman wywołała także nie lada poruszenie. W 1997 roku gwiazda zaproponowała kreację, która przełamała styl glamour w Hollywood. Pojawiła się w złoto-zielonej sukni z chińskim haftem i wysokimi rozcięciami po boku, obszytymi brązową norką. Projekt Johna Galliano z jego pierwszej kolekcji haute couture dla Diora został przyjęty z entuzjazmem, a z aktorki uczynił ikonę stylu.

W 1999 roku nagrodzona została Gwyneth Paltrow za film „Zakochany Szekspir”. Aktorka miała na sobie suknię dzięki, której została nazwana „nową Grace Kelly”. Słynna różowa kreacja od Ralpha Laurena przeszła do historii.

POLECAMY: OSCARY

W naszej galerii zobaczycie więcej sukni zaprojektowanych na oscarową galę.

video

TOP 7 POKAZY HAUTE COUTURE WIOSNA 2021

tagi: suknia | film | historia mody | OSCARY |

podobne artykuły