PL / EN
NAJLEPSZE FRYZURY WYSMUKLAJĄCE TWARZ

NAJLEPSZE FRYZURY WYSMUKLAJĄCE TWARZ

Wysoki kok czy kucyk z asymetryczną grzywką?

Fryzury wysmuklające twarz nadadzą lekkości, podkreślą zalety i ukryją mankamenty, takie jak krągłe policzki. Zobacz, jakie nosić w tym sezonie!

FRYZURY WYSMUKLAJĄCE TWARZ A DŁUGOŚĆ WŁOSÓW

By wysmuklić buzię za pomocą fryzury należy unikać cięć sięgających równo do brody. Takie uczesanie sprawia, że twarz staje się obramowana, a to jeszcze bardziej może podkreślić krągłości buzi. Dlatego styliści polecają dłuższe cieniowane włosy lub asymetryczne cięcia zakrywające część policzków.

FRYZURY WYSMUKLAJĄCE TWARZ: JAKIE NOSIĆ?

Do fryzur, które optycznie wysmuklą twarz należy przedłużony bob, który pokochały gwiazdy na czerwonych dywanach, irokez wykonany na krótkich włosach (doda kilku centymetrów wzwyż) oraz bananowy kok w stylu Brigitte Bardot. Jeśli chcesz uniknąć diametralnej zmiany cięcia, wystarczy zapuszczenie włosów, co optycznie wysmukli buzię. Wycieniowanie fryzury z kolei złagodzi kwadratowe i krągłe rysy twarzy, a proste cięcie z równo jak od linijki przyciętymi włosami sprawi, że buzia stanie się smuklejsza. Jednym z najprostszych rozwiązań na wyszczuplenie twarzy jest także spięcie włosów w koński ogon i dodanie grzywce nieco asymetrii. Każda kobieta, która chce optycznie zwęzić twarz, może po prostu splatać włosy. Na przykład na bok i warkocz na ramieniu. Takie rustykalne fryzury i w stylu boho pokochali światowi projektanci. Modelki podczas Fashion Weeków promują trend na gładko zaczesane za uszy włosy, które wyglądają na mokre (wet look). Objętość kumuluje się na czubku głowy, co sprawia, że buzia zyskuje smukły wygląd, a my stajemy się optycznie wyższe.

Fryzury wysmuklajace twarz 1. Retro kok 2. Włosy uniesione u nasady (fot. East News)

TRIKI NA WYSMUKLENIE TWARZY ZA POMOCĄ FRYZURY

W wysmukleniu twarzy pomoże asymetryczna grzywka oraz tapirowanie i unoszenie włosów. Niezawodny jest także przedziałek umieszczony na boku. Optycznie wysmuklić mogą także pasemka oraz podwinięte końcówki włosów. Należy jednak unikać krótkiej burzy loków sięgających brody.

POLECAMY: FRYZURY STREET FASHION JESIEŃ ZIMA 2018/19

W naszej galerii prezentujemy inspirujące pomysły na wysmuklenie włosów za pomocą fryzury. Które cięcie podoba Ci się w tym sezonie?

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: fryzury | jesień zima 2018/19 | TRENDY |

podobne artykuły