PL / EN
NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY WE FRYZURACH

NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY WE FRYZURACH

Popełniliście któryś z nich? 

O najczęściej popełniane błędy we fryzurach zapytaliśmy Klaudiusza Iciek, stylistę fryzur, eksperta marki KEMON:

JAKIE BŁĘDY POPEŁNIAMY PRZY WYBORZE SALONU FRYZJERSKIEGO

Za dobrą  fryzurę możemy uznać taką, która jest odpowiednio dopasowana do osoby, która ją nosi. Na taki efekt składa się wiele czynników. Wystarczy, że któryś z nich zadziała źle, a fryzura może być nieudana. Kiedy myślimy o zmianie fryzury, a co za tym idzie wizerunku, najważniejsze jest skorzystanie z usług sprawdzonego fryzjera – eksperta w swoim fachu i miejsca, które zostało stworzone na najwyższym poziomie. Błędem jest odwiedzanie salonów fryzjerskich z tzw. marszu. Kiedy przechodząc obok salonu wpadamy na pomysł zmiany fryzury, miejmy świadomość, że jest olbrzymie prawdopodobieństwo, że będziemy żałować tej decyzji. Pamiętajmy, że zniszczyć włosy poprzez źle wykonane strzyżenie lub farbowanie można w kilka minut. Proces odbudowy włosa trwa znacznie dłużej, a koszt przywracania go do dobrego stanu będzie wielokrotnością ceny profesjonalnie wykonanej usługi.

Błędem jest niezwracanie uwagi na kosmetyki, na których pracują fryzjerzy. Profesjonalny fryzjer nie jest jeszcze gwarancją sukcesu. Musi on pracować na wysokiej jakości, najlepiej naturalnych kosmetykach. Ja polecam kosmetyki marki KEMON, na których od wielu lat pracuję.

fot. East News

JAKIE BŁĘDY POPEŁNIAMY PRZY WYBORZE FRYZURY

Błędem jest próba upodabniania się do osób z pierwszych stron gazet - gwiazd i celebrytów. Zdarza się, że klientki przynoszą zdjęcie gwiazdy wycięte z gazety czy znalezione w internecie i wymagają, aby ich fryzura wyglądała tak samo. A nawet aby one wyglądały jak ta gwiazda. Należy pamiętać, że każdy ma inny rodzaj włosów, odmienny kształt twarzy czy typ urody. Czyjaś fryzura może być zatem jedynie inspiracją. Nie może zostać odtworzona.

Najwięcej popełnianych błędów ma jednak związek z modą i panującymi w niej trendami. Podążając za nią nie zapominajmy , że fryzura poza tym, że będzie modna  musi być dopasowana do każdej klientki indywidualnie i być po prostu ładna. Oczywiście ładna fryzura to pojęcie względne, jednak na ulicach widać bardzo wiele tzw. trendów, które są naprawdę krzywdzące dla osób ślepo podążających za zmianą image. I tak np. pojawia „pani zebra”, osoba z ufarbowanymi pasemkami bądź baleyage, łączących jasne i ciemne pasma, „pani wata” z tak mocno rozjaśnionymi i zniszczonymi włosami, że wyglądają jak wata cukrowa, czy „pani ogień”, z wytapirowanymi czarnymi włosami z czerwoną grzywką lub czerwonymi pasmami wystającymi spod spodu. Oczywiście można stworzyć doskonałe fryzury idące w tych kierunkach, ale trzeba do tego profesjonalisty i kosmetyków najwyższej jakości.

UWAGA, KONKURS! WYGRAJ METAMORFOZĘ WIZERUNKU Z REDAKCJĄ LAMODE.INFO I MARKĄ CAMELEO!

video

BALENCIAGA JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: KEMON | Klaudiusz Iciek | fryzury |

podobne artykuły