Logotyp serwisu lamode.info
NAJBARDZIEJ INSTAGRAMOWE KAWIARNIE I RESTAURACJE W LONDYNIE

NAJBARDZIEJ INSTAGRAMOWE KAWIARNIE I RESTAURACJE W LONDYNIE

Miejsca dla blogerów, influencerów, redaktorów mody i estetów!

Spis treści

1. MODA NA PICIE HERBATY W ANGLII

2. NAJBARDZIEJ INSTAGRAMOWE MIEJSCA W LONDYNIE: TRENDY 2018

Kto z nas nie kojarzy brytyjskiego zwyczaju picia popołudniowej herbaty, albo małych, chrupiących słodkości ukrytych pod nazwą makaroniki? Tym razem, po takie desery udajemy się do najmodniejszych instagramowych miejsc w Londynie. Zobaczcie, gdzie warto zajrzeć w 2018 roku!

MODA NA PICIE HERBATY W ANGLII

Za propagatora picia herbaty w Wielkiej Brytanii uznaje się Thomasa Garraway’a, który zwyczaj ten wprowadził w XVI i XVII wieku. W dziejach historii zapisała się także żona Karola II – portugalska księżniczka Katarzyna Berganza,  która w ramach posagu przywiozła ze sobą ogromną skrzynię czarnej herbaty. Początkowo ze względu na wysoką cenę napój był popularny wyłącznie wśród najwyższych klas społecznych.

Tradycję popołudniowej herbaty ustanowiła księżna Bedfordu – Anna Maria Russell, który około godziny 17:00 robiła sobie przerwę na przekąskę i filiżankę wyśmienitej herbaty. Zwyczaj ten szybko adaptował się w Anglii, a na stole obok ciepłego napoju zagościły ciasta, drobne kanapki, owoce, czy słodkie desery na bazie jogurtów. Po dziś dzień godzina 17:00 to dla Anglików pora relaksu i kontemplacji oraz kosztowania przekąsek w towarzystwie „afternoon tea” (ang. popołudniowej herbaty).

NAJBARDZIEJ INSTAGRAMOWE MIEJSCA W LONDYNIE: TRENDY 2018

Restauracja, „Alice in Wonderland” w hotelu Taj, Westminster, Londyn

Jednym z najmodniejszych i najbardziej „fotogenicznych” miejsc w Londynie, w którym skosztujecie popołudniowej herbaty oraz wykwintnych przekąsek jest kawiarnia w hotelu Taj (serwis „Alice in Wonderland”). To tam poczujecie się jak „Alicja w Krainie Czarów” oraz odkryjecie eklektyczne menu pełne ciast oraz słodkości zainspirowanych postaciami z popularnej bajki. Na stole zaskoczą Was truskawkowe mikstury „Drink me”, malinowe grzyby „Marshmallows”, białe czekoladowe filiżanki musowe oraz makaronikiPocket Watch”. A to wszystko w towarzystwie kanapek serwowanych pod nazwą „Alice English Cucumber”  i „Cream Cheese” na chlebie buraczanym. Niespodzianką jest także pomidor z galaretką na bazie czerwonej porzeczki. Miejsce oferuje zastawę zarówno dla miłośników potraw z mięsem, jak i wegetarian. Poza bogactwem słodkości i przekąsek, w kawiarni zrobicie modne zdjęcia na Instagrama, które dzięki bajecznej oprawie zyskają wyjątkowy charakter.

fot. Tajhotels.com


Restauracja + bar Sketch, Mayfair, Londyn

Restauracja Sketch znajduje się przy ulicy Conduit Street. Miejsce składa się z pięciu pomieszczeń: The Gallery (tzw. różowe wnętrze), The Lecture Room, The Parlour, The Glade i The East Bar. Najbardziej instagramową częścią jest ta pierwsza, która przypomina słodką watę cukrową oraz symbolizuje nową generację millenialsów. To tu meble pokryto różowym pluszem, a całość udekorowano złotymi elementami: lampami, czy obiciami foteli. Całość obrazuje styl retro, a osobą odpowiedzialną za aranżację wnętrz jest India Mahdavi. W Sketch’u spróbujecie tradycyjnego brytyjskiego podwieczorku opartego na popołudniowej herbacie pod nazwą Sketch Afternoon Tea. W menu czeka na Was wybór ciepłych napojów Earl Grey, z dodatkiem wanilii, czy popularnej Chai.

fot. Sketch.london

Kawiarnia Elan Cafe, Mayfair oraz Knightsbridge, Londyn

To miejsce jest zdaniem wielu blogerów modowych najpopularniejszą kawiarnią w Londynie. Dzięki olbrzymiej popularności zyskało nazwę „mekki” dla instagramerek. Uwagę influencerów przykuwają różowe ściany, marmurowe stoliki, pełne uroku fotele oraz kwiatowe instalacje np. w kształcie serca. W Elan Cafe spróbujecie najróżniejszych słodkości w fantazyjnej oprawie oraz wyjątkowej kawy, z której słynie miejsce.

POLECAMY: 18 NAJBARDZIEJ INSTAGRAMOWYCH BARÓW I RESTAURACJI W WARSZAWIE

fot. Instagram/ @elan_cafe


W naszej galerii prezentujemy zdjęcia najpopularniejszych instagramowych restauracji i kawiarni w Londynie.

tagi: trendy 2018 | kawiarnie | restauracje | Londyn | INSTAGRAM |

podobne artykuły