PL / EN
MUZYKA I MODA W KONKURSIE FESTIWALU AUDIORIVER

MUZYKA I MODA W KONKURSIE FESTIWALU AUDIORIVER

Tuż po przedstawieniu kolejnych projektantów Audioriver Fashion Day, organizatorzy wydarzenia ogłosili konkurs dla producentów muzycznych. Dowiedzcie się więcej!

Jakiś czas temu pisaliśmy o najnowszej inicjatywie organizatorów festiwalu Audioriver, mianowicie targach mody niezależnej Audrioriver Fashion Day, na których swoją ofertę zaprezentuje 50 marek, m.in. StaffByMaff, Jakub Pieczarkowski, Zuo Corp czy Risk made in warsaw.


W ramach Audioriver Fashion Day, który odbędzie się 26. lipca w Płocku przy zalewie Sobótka, organizatorzy ogłosili konkurs dla producentów muzycznych. Aby wziąć w nim udział, należy stworzyć utwór zainspirowany stylem jednej z trzech marek: Risk, SI-MI lub StaffbyMaff. Zwycięskie prace zostaną wykorzystane w pokazach mody lub filmach promocyjnych wymienionych marek.

 

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie minimum 4-minutowego utworu inspirowanego stylem wspomnianych wyżej marek. Ważne jest, aby produkcja została wykonana z zamysłem użycia jej podczas pokazu lub w filmie promocyjnym, bo jeśli wygra, właśnie w taki sposób zostanie wykorzystana.

 

„Muzyka elektroniczna jest wykorzystywana w świecie mody od lat” – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. „Gatunki takie, jak house, techno, drum & bass czy dubstep można usłyszeć zarówno na największych wybiegach, jak i w stacjach telewizyjnych typu Fashion.tv. Tworząc targi mody niezależnej chcieliśmy wzmocnić to połączenie, ale pracując od drugiej strony – od strony muzyki. Stąd pomysł na konkurs dla producentów, w którym zwycięzców wyłaniać będą projektanci. Marki SI-MI, Staff by Maff i Risk bardzo chętnie weszły w ten projekt i mamy nadzieję na podobny entuzjazm ze strony twórców muzyki. W końcu otwieramy dla nich zupełnie nowe drzwi i możliwości.”


Oprócz nagrody w postaci wykorzystania utworu przez wymienione marki modowe, zwycięzcy konkursu otrzymają po dwa dwudniowe karnety na festiwal, zostaną zaprezentowani na stronie internetowej Audioriver oraz wezmą udział w specjalnym wydaniu audycji Łukasza Napory w Czwórce Polskim Radiu. Jednak to nie wszystko – kilka dni temu organizatorzy ogłosili dodanie kolejnej nagrody do puli. Jest nią zestaw oprogramowania Native Instruments Komplete 9 wart 500 euro.  W skład pakietu wchodzą 33 produkty, w tym słynne syntezatory Massive, FM8, Absynth 5 oraz samplery Kontakt 5 i Battery 4, których atuty zachwalają takie gwiazdy, jak Trent Reznor, Kraftwerk, Jean Michel Jarre czy Bonobo. Komplete 9 będzie nagrodą specjalną, o której przyznaniu zadecydują organizatorzy festiwalu. Ich decyzje nie będą się musiały pokrywać z wyborami marek modowych.

 

Zgłoszenia można przesyłać do 4 lipca, a dokładne zasady, opisy marek modowych oraz zdjęcia kolekcji znajdują się pod linkiem: http://www.audioriver.pl/KONKURS,4487,1.html

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Audioriver | Audioriver Fashion Day | targi mody niezależnej | StaffbyMaff | Zuo Corp |

podobne artykuły