Logotyp serwisu lamode.info
MUZY VERSACE, CZYLI KRÓLOWE WYBIEGÓW LAT 90.

MUZY VERSACE, CZYLI KRÓLOWE WYBIEGÓW LAT 90.

Donatella, Cindy Crawford i Linda Evangelista były inspiracją dla Ganniego Versace. 

Spis treści

1. VERSACE – NARODZINY MARKI

2. GIANNI VERSACE - DONATELLA SIOSTRĄ I MUZĄ BRATA

3. VERSACE – MUZY I SUPERMODELKI

4. VERSACE – KREATYWNE PROJEKTY

5. VERSACE – POKAZ WIOSNA LATO 2018 Z UDZIAŁEM SUPERMODELEK LAT 90. 

VERSACE – NARODZINY MARKI

Początek marki Versace miał miejsce w roku 1976, gdy Gianni Versace postanowił razem ze swoim bratem, Santem, założyć własny biznes i wyjechać w tym celu do Mediolanu na stałe. Wkrótce marka stała się tak potężna, że na jej punkcie oszalał cały świat.

GIANNI VERSACE - DONATELLA SIOSTRĄ I MUZĄ BRATA

Młoda Donatella była ukochaną siostrą i muzą Gianniego. Brała udział w jego pracach, choć między rodzeństwem często dochodziło do twórczych sporów o stroje i buty. Jej brat miał duży wpływ na wizerunek Donatelli i to on namówił ją do przefarbowania włosów na blond, dzięki czemu stała się jeszcze bardziej zmysłowa. Gianni sam często żartował, że gdyby miał mieć dziewczynę, byłaby ona jak Donatella.

VERSACE – MUZY I SUPERMODELKI

Na wybiegach Versace chodziły najbardziej znane i rozchwytywane osobowości, w tym supermodelki i muzy marki m.in. Kate Moss, Naomi Campbell, Christy Turlington, Carla Bruni, Helena Christensen, Stephanie Seymour, Dalma Callado, Cindy Crawford, Linda Evangelista, Claudia Schiffer czy Kristen McMenamy.

Deborah Ball, pisząca biografię Versace podkreślała, że „modelki uwielbiały żywiołowość Gianniego, który traktował je jak księżniczki, schlebiając im za kulisami i żartując. Podczas, gdy inni projektanci nie przywiązywali zbytniej wagi do pracy modelek, Gianni po zakończonym pokazie osobiście dziękował każdej obecnej. „Jesteś przepiękna!” – mówił.

Muzy i modelki Versace 

VERSACE – KREATYWNE PROJEKTY

Pokazy Versace z udziałem jego muz były uwieczniane przez znakomitych fotografów mody, takich jak: Steven Meisel, Herb Ritts, Mario Testino, Bruce Weber oraz Richard Avedon. Ostatni z nich nierzadko zatrudniał choreografa do sesji zdjęciowej, który miał inspirować modelki do wykonywania bardziej tanecznych ruchów.

Versace - pokaz w hołdzie Gianniemu Versace z udziałem supermodelek lat 90. 

VERSACE – POKAZ WIOSNA LATO 2018 Z UDZIAŁEM SUPERMODELEK LAT 90. 

W 20. rocznicę śmierci Gianniego Versace, najsłynniejsze supermodelki lat 90. pojawiły się razem na wybiegu, by uczcić pamięć projektanta. Podczas Tygodnia Mody w Mediolanie ikony modelingu zamknęły pokaz Versace wiosna lato 2018. W show wzięły udział Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Carla Bruni i Helena Christensen. Podczas finału pojawiła się także Donatella Versace, sprawująca stery nad marką. Gwiazdy wybiegu wystąpiły w złotych sukniach maksi, symbolizując ultra kobiecość, zmysłowość, elegancję i ponadczasowość.

POLECAMY: DONATELLA - PROJEKTANTKA ZAWIESZONA POMIĘDZY KICZEM A LUKSUSEM

W galerii zdjęć zobaczycie muzy Versace z lat 90. 

tagi: Versace | modelki | historia mody | pokaz mody |

podobne artykuły