PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
Mugler x H&M – zapowiedź kolekcji i kampanii

Mugler x H&M – zapowiedź kolekcji i kampanii

Zobaczcie pierwsze modele z tegorocznej kolekcji H&M z topowym projektantem!

 

H&M ogłasza kolejną współpracę z projektantem. Tym razem będzie to dom domy Mugler. Marka zawsze jest otwarta na różne typy urody i charaktery, a teraz, otwiera drzwi jeszcze szerzej. Kolekcja autorstwa dyrektora kreatywnego Muglera, Caseya Cadwalladera, obejmująca zarówno odzież damską, męską, jak i akcesoria, pojawi się w wybranych sklepach i online 11 maja 2023 roku.

Współpraca H&M i Mugler

Dom Muglera nigdy nie bał się przełamywania stereotypów: mistrz wolności słowa, wysokiego glamour i odważnego, nieposkromionego stylu. Założony przez francuskiego projektanta Manfreda Thierry'ego Muglera w 1973 roku, Mugler wyprzedził tematykę body positivity, płynności płci, transformacji i pewności siebie, które dominują w modzie obecnie. Amerykański projektant Casey Cadwallader dołączył do domu w 2018 roku odmładzając wygląd projektów, wciąż jednak utrzymując ich ponadczasowy charakter. Historia Muglera to awangardowe pokazy na wybiegu i przełamujące granice haute couture; wizjonerskie ujęcia piękna, podkreślając to, co inne, niebinarne i technologiczne.


Rozmowy na temat tej współpracy rozpoczęły się jeszcze przed odejściem Manfreda Thierry'ego Muglera w styczniu 2022 roku. Kolekcja łączy historię domu z jego teraźniejszością i przyszłością, oferując różne klasyki i sygnatury Muglera. Kolekcja jest dynamiczną wizytówką dzisiejszego świata Muglera oraz intrygujących sposobów Cadwalladera, które razem czynią projekty świeżymi i istotnymi dla nowego pokolenia. 

Jesteśmy dumni, że możemy tą kolekcją uczcić dziedzictwo Manfreda Thierry'ego Muglera. Wszyscy mieliśmy zaszczyt poznać Manfreda i czujemy się bardzo wyjątkowo, że był zaangażowany na początkowych etapach razem z Casey i domem Mugler. Casey wykonał niesamowitą pracę, oddając hołd historii i archiwum, jednocześnie czyniąc kolekcję całkowicie współczesną. Pod jego kierownictwem Mugler stał się jednym z najbardziej innowacyjnych i ekscytujących domów na dzisiejszym rynku modyAnn-Sofie Johansson, doradca kreatywny w H&M.


Współpraca z H&M to naprawdę zaszczyt. Kolekcja jest celebracją wszystkiego, co definiuje Muglera jako dom, a każdy element jest autentycznym Muglerem, od body, które stały się naszym znakiem rozpoznawczym, po odważne krawiectwo czypo prostu dżinsyCasey Cadwallader, dyrektor kreatywny w firmie Mugler

Sylwetka kolekcji to rozpoznawalny dziś krój Muglera: mocne, przerysowane ramiona, podkreślona talia, oda do krzywizn i linii ciała, hołd dla pewności siebie. Jednak, aby nawiązać do wizji założyciela domu mody Muglera, obok współczesnych projektów w kolekcji Mugler H&M będzie dostępna seria limitowanych remake'ów archiwalnych, wybranych przez Cadwalladera ze względu na ich współczesny charakter jak i hołdw kierunku znaczącej roli Muglera na wybiegach w latach  latach 80. i 90.


Kolekcja Mugler x H&M

Każdy element kolekcji to moment w historii mody - szansa dla globalnej społeczności fanów na posiadanie projektu projektanta. Kolekcja obejmuje zarówno odzież męską, jak i damską, ale centralnym elementem jest płynna transformacja pomiędzy płciami, która zawsze stanowiła podstawę etosu Muglera.

Aby oddać ducha kolekcji i uczcić więź Muglera z muzyką, performancem, teatralnością i subkulturą, Mugler i H&M z dumą wydają teledysk, w którym wystąpiła grupa wschodzących gwiazd - Amaarae, Shygirl, Eartheater i Arca. Wspólnie nagrali własną wersję tanecznego hitu Stardust z 1998 roku "Music Sounds Better With You", specjalnie dla uczczenia kolekcji. Wybór piosenki nawiązuje do poczucia wspólnoty, które określa dzisiejszą wizję Cadwalladera dla Muglera.

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Mugler | H&M |

podobne artykuły