Logotyp serwisu lamode.info
MODA TO NIE MATEMATYKA - POZNAJ RODZAJ SWOJEJ SYLWETKI ZE SPELL YOUR SHAPE

MODA TO NIE MATEMATYKA - POZNAJ RODZAJ SWOJEJ SYLWETKI ZE SPELL YOUR SHAPE

Poznajcie ekspertki Martę Gałkę i Tatianę Szczęch – duet Spell Your Shape, który od dziś będzie pomagać Wam w temacie typów sylwetek, ich zalet i mankamentów.

Półki w księgarniach uginają się pod ciężarem poradników z serii: „którym z (iluśtam) typów kolorystycznych jesteś”, „ co zrobić by mieszkając w Warszawie być stuprocentową paryżanką” albo „rozłóż swoje ciało na czynniki pierwsze i wybierz fasony idealne”. Stylistki piszą książki, internet naucza skrupulatnego doboru wzorów i kolorów a ja widząc to, zadaję sobie pytanie: czy przypadkiem nie zapominamy, że moda to zabawa a nie nauki ścisłe? Jak w czymś się dobrze czujemy to jest duża szansa, że będziemy wyglądać dobrze, a przynajmniej naturalnie, więc dlaczego by nie odpuścić trochę, nie wyluzować, nie dać większego pola manewru? Styl to połączenie czterech czynników:

 

1. tego w czym się dobrze czujemy,

 

2. tego co jest dla nas charakterystyczne,

 

3. nowinek modowych a właściwie tego co z nich wybrałyśmy dla siebie,

 

4. tego w czym dobrze wyglądamy.

 

Świadomość swoich atutów i niedoskonałości jest ważna, ale nie przesadzajmy z nią! Nie komplikujmy sobie życia i nie popadajmy w matematykę tam gdzie można jej sobie oszczędzić.

 

 

MODA TO NIE MATEMATYKA - POZNAJ RODZAJ SWOJEJ SYLWETKI ZE SPELL YOUR SHAPE

fot. materiały prasowe Spell Your Shape

 

 

FASONY - UPROŚĆMY TO


Żeby nosić dobre fasony ubrań(czytaj: odpowiednio dobrane do proporcji ciała), musicie poznać podstawowe zasady rządzące kobiecymi sylwetkami. I niech to będą naprawdę PODSTAWY. One wystarczą.

 

 

Mianowicie, dzielimy się na:

 

- wysokie, szczupłe, NIGDY nie przybierające na wadze (sylwetka I) oraz z drugiej strony: małe, szczupłe i również nietyjące (sylwetka F).

 

 

A oprócz szczęściar, które nie znają smaku dodatkowych kilogramów, pozostałych pięć sylwetek, które mogą występować od rozmiaru XS aż do XXL i dalej. Są to (najprościej jak się da):

 

- równa od góry do dołu, nie posiadająca wcięć sylwetka H

 

- taka sama da górze i dole ale z mocnym wcięciem w talii sylwetka X

 

- większa na górze sylwetka Y

 

- większa na dole sylwetka A

 

- proporcjonalna, ale z „oponką” na brzuchu O

 

 

Kiedy już poznacie swoją literę, wystarczy, że „wkujecie” na pamięć:

 

- co możecie

 

- co możecie jeśli musicie

 

- czego kategorycznie nie możecie

 

- czym ratować wpadki

 

 

KILKA PRAKTYCZNYCH PORAD

 

- Skoro w obrębie jednej litery-sylwetki możemy różnić się rozmiarami, to pamiętajcie, że nieco inaczej ubierze się na przykład O, które ma tylko małą oponkę w okolicach talii a inaczej O którego brzuch jest większy od biustu.

 

- Jeśli gdzieś macie trochę więcej „ciałka”, pamiętajcie, żeby w tych miejscach nosić bardziej sztywne, grubsze materiały. One pomogą utrzymać fałdki w ryzach.

 

- Im jakaś część ciała jest masywniejsza, tym masywniejsze rzeczy powinny się wokół niej pojawić: grube nogi-gruby obcas, duży biust-duży dekolt, większy rozmiar sylwetki-większa biżuteria.

 

- Im więcej ważysz, tym bardziej powinnaś przestrzegać sylwetkowych zasad. O ile na przykład sylwetce A w rozmiarze XS „ujdzie” spódnica przed kolano, to już u A w rozmiarze L popsuje stylizację.

 

- Trik wyszczuplający KAŻDĄ sylwetkę: podwinięte rękawy i pokazywanie nadgarstków. Nie ma siły - będziesz wyglądać smuklej!

 

Jeśli jesteście ciekawe w jakich punktach tyją poszczególne sylwetki i co każdej z nich: wolno, wolno jeśli trzeba i kategorycznie nie wolno, zapraszamy do lektury naszych kolejnych artykułów. Jeśli chcecie zdiagnozować którą z wymienionych liter jesteście i kupować ubrania pogrupowane według kształtów sylwetek, zapraszamy na www.spellyourshape.pl Tylko pamiętajcie: Wasza litera, to wskazówka, grupa ciuchów z której powinnyście wybierać dla siebie, ale nie oznacza to, że wszystkie fasony będą na Was pięknie leżały, albo, że nie możecie „pożyczyć” czegoś z szafy koleżanki, która jest inną literą ;) Moda to zabawa ;)

tagi: typ sylwetki | rodzaj sylwetki | Spell Your Shape | Marta Gałka | Tatiana Szczęch | stylista radzi |

podobne artykuły