PL / EN
„MODA JAKO RELIGIA”  -  NOWY DOKUMENT O KARLU LAGERFELDZIE

„MODA JAKO RELIGIA” - NOWY DOKUMENT O KARLU LAGERFELDZIE

Premiera nowego filmu dokumentalnego o Karlu Lagerfeldzie już 7 września! Poznajcie szczegóły!

Powiedział, że jego życiowym celem jest noszenie dżinsów w rozmiarze 28. Najbardziej przerażają go kolekcjonerzy lalek i niscy mężczyźni, a noszenie tatuaży porównał do chodzenia przez całe życie w jednej sukience Pucci.

 

Dla niektórych to dość kontrowersyjne poglądy. Nie traktujcie ich jednak jak życiowego dekalogu niemieckiego projektanta, bo Karl Lagerfeld ma znacznie więcej do powiedzenia w temacie mody. To prawdziwy erudyta, który nie dość, że jej historię ma w jednym palcu, to jeszcze doskonale zna się na kinie, literaturze i sztuce. Kto jak kto, ale Lagerfeld nie znalazł się w modowej branży przez przypadek.  

 

Po słynnym dokumencie „Lagerfeld Confidential”, przyszedł czas na kolejny, tym razem 4-godzinny film o życiu i twórczości niemieckiego projektanta. Przedpremiera „Mode als religion” („Moda jako religia”) autorstwa dziennikarki Martin Neuen odbędzie się w Monachium i weźmie w niej udział nasz główny bohater, zaś oficjalna premiera będzie miała miejsce w niemieckiej telewizji VOX, już 7 września.


Oprócz niemieckiego projektanta, w filmie zabrały głos jego muzy i przyjaciółki: modelki Claudia Schiffer i Linda Evangelista, redaktorka i krytyczka mody Suzy Menkes oraz aktorki Diane Kruger, Milla Jovovich i Sarah Jessica Parker.


Co ma wspólnego moda z religią? Czy Vogue to rzeczywiście biblia, której wyznawcy klepią najnowsze trendy jak pacierze? Na te wszystkie pytania odpowie nam wkrótce reżyserka filmu. 

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Moda jako religia | Mode als religion | dokument Karl Lagerfeld | Karl Lagerfeld |

podobne artykuły