PL / EN
MINIMALIZM I SZTUKA – MIESZKANIE W KRAKOWIE

MINIMALIZM I SZTUKA – MIESZKANIE W KRAKOWIE

Fantastyczna metamorfoza 34-metrowego mieszkania!

Kolejna realizacja studia projektowego Odwzorowanie to metamorfoza małego mieszkania w Piaskach Nowych w Krakowie.

Właścicielka samodzielnie zaaranżowała 34-metrową przestrzeń, ale zdecydowała się na profesjonalną pomoc, ponieważ chciała, aby mieszkanie nabrało charakteru i funkcjonalności przy małym metrażu. W efekcie uzyskano skandynawską przytulność, która pozwoli dowolnie żonglować poszczególnymi elementami wnętrza w przyszłości.

Mieszkanie przed metamorfozą (fot. Odwzorowanie)

Salon ze skandynawskimi akcentami

Na stylistykę salonu składa się delikatna paleta wpadających w błękit odcieni szarości, meble o zdecydowanej, lecz ażurowej formie, a wszystko to ocieplone skandynawskimi akcentami.

Właścicielka chciała zachować układ sofy zwróconej w stronę telewizora, dlatego nie ma tu stołu. Mini jadalnia znalazła się przy ścianie między oknami, a żeby to umiejscowienie nie sprawiało wrażenia przypadkowości, jego obecność jest mocno podkreślona kontrastowym względem ściany, kolorem i ażurową konstrukcją.

Kolejna lampa sufitowa w tak małym pomieszczeniu byłaby przesadą, dlatego strefa jadalna podkreślona została kinkietem na długim wysięgniku, który jest również jednym z najbardziej wyrazistych akcentów salonu.

Obraz Esther de Groot “Blur” skradł serce właścicielki od pierwszego wejrzenia. Idąc skandynawskim tropem dalszy wybór padł na graficzkę Trine Holbaeck, której prace uzupełniają galerię ścienną utrzymaną w błękitno - szarej kolorystyce salonu.

Skandynawskiej przytulności dodają również drewniane duńskie komody z połowy XX wieku, które swoje miejsce znalazły w salonie w roli szafki pod telewizor oraz w sypialni.

Prosta sypialnia z oryginalnymi detalami

Sypialnia oprócz stylistyki zmieniła również swój układ. Łóżko ustawione zostało w centralnym miejscu. Pomieszczenie ozdabiają zielone dodatki, które występują jednak w elementach pozwalających na zmianę kolorystyki w dowolnym momencie.

Po pojawieniu się stołu w salonie, właścicielka uznała, że nie potrzebuje biurka w sypialni. Dzięki temu pojawiła się tutaj duńska komoda ocieplająca wnętrze, która po otwarciu pokrywy z lustrem pełni również rolę sekretarzyka lub toaletki.

W lustrze odbija się praca australijskiej artystki Vee Speers, natomiast na komodzie znajdują się obrazy belgijki Coco Lapine.

Mini mieszkanie – maxi efekt! 

video

CHANEL ROUGE COCO 2018

tagi: Odwzorowanie | design | wnętrza |

podobne artykuły