PL / EN
Mikrofale, które usuwają cellulit i tkankę tłuszczową

Mikrofale, które usuwają cellulit i tkankę tłuszczową

Poznajcie zabieg urządzeniem Onda.

Mikrofale Coolwaves™ to kolejny krok technologiczny w medycynie estetycznej, zaraz po falach radiowych, które od lat wykorzystywane są w zabiegach wyszczuplających i ujędrniających. Mikrofale mają wysokie powinowactwo do tkanki tłuszczowej, dzięki czemu skutecznie usuwają cellulit i miejscową otyłość. Przedstawiamy zabieg urządzeniem Onda, w którym zastosowano tę innowacyjną technologię.

Mikrofale w medycynie estetycznej

Mikrofale Coolwaves™ to technologia opracowana przez włoską firmę Deka. Częstotliwość mikrofal wynosi 2,45GHz i oddziałuje na niemal całą podskórną warstwę tłuszczową. Przy takiej częstotliwości skóra dla mikrofal jest praktycznie „niewidoczna”. Nie ma więc ryzyka nadmiernego nagrzania zewnętrznej warstwy skóry, która finalnie pozostaje chłodna. Mikrofale selektywnie docierają do tkanki tłuszczowej i w nieinwazyjny sposób prowadzą do jej redukcji.

Technologia mikrofalowa działa w trzech zakresach:

  • redukcja tkanki tłuszczowej zlokalizowanej miejscowo – mikrofale Coolwaves™ działają głęboko i precyzyjnie na membrany komórek tłuszczowych, prowadząc do ich rozbicia, a następnie usunięcia z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych;
  • usuwanie cellulitu – dzięki specjalnej głowicy działającej płycej na tkanki, możliwe jest skuteczne rozbijanie grudek podskórnego tłuszczu w postaci „pomarańczowej skórki”;
  • ujędrnianie skóry – mikrofale emitowane przez urządzenie Onda wywołują skurcz włókien kolagenowych i stymulują produkcję nowego kolagenu, prowadząc do ujędrnienia i odmłodzenia skóry.

Onda – skuteczne usuwanie cellulitu

Z zabiegu antycellulitowego urządzeniem Onda skorzystasz w Klinice Miracki w Katowicach. Usuwanie cellulitu przy pomocy technologii Coolwaves™ nie ma sobie równych. Jest przede wszystkim bezpieczne i mało inwazyjne. Mikrofale działają precyzyjnie na komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej, bez ryzyka naruszenia otaczających tkanek. Podczas zabiegu 80% energii jest skupione na komórkach tłuszczowych, a jedynie 20% to powierzchowny efekt termiczny.

Zabieg na cellulit polega na przyłożeniu głowicy urządzenia Onda do odpowiednich partii ciała posmarowanych wcześniej specjalnym preparatem. Kosmetolog prowadzi głowicę po wybranych obszarach. Następuje emisja mikrofal w głąb tkanki. Komórki tłuszczowe zostają trwale uszkodzone. Przez kolejne tygodnie są stopniowo metabolizowane przez organizm i usuwane na drodze naturalnych procesów fizjologicznych. Dodatkowym efektem jest poprawa napięcia skóry, co przyczynia się do skutecznego usuwania cellulitu nawet w zaawansowanym stadium.

Kiedy pojawiają się efekty po modelowaniu ciała mikrofalami?

Aby widocznie ujędrnić skórę i poprawić jej kondycję, wystarczyłaby jedna sesja z użyciem mikrofal. Jeśli jednak liczysz na usunięcie cellulitu i wyraźne wyszczuplanie ciała, konieczne jest wykonanie zalecanej serii zabiegów. Ich liczbę i częstotliwość powinien ustalić kosmetolog. Zazwyczaj wykonuje się 4-6 zabiegów w 2-3-tygodniowych odstępach. Czas ten zależy od grubości nagromadzonego tłuszczu, stopnia zaawansowania cellulitu oraz ogólnego stanu skóry. Plan leczenia ustala specjalista wykonujący zabieg. 

Optymalne efekty pojawiają się stopniowo z zabiegu na zabieg. Ciało potrzebuje około 1-3 miesięcy, aby zakończyć procesy regeneracyjne zapoczątkowane przez mikrofale. Dlatego maksymalnych rezultatów można spodziewać się kilka tygodni po ostatnim zabiegu w serii.

W razie innych pytań dotyczących usuwania cellulitu zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

 

fot. materiały prasowe

Artykuł zewnętrzny

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: medycyna estetyczna |

podobne artykuły