PL / EN
MET GALA 2019 – MOTYW PRZEWODNI WYSTAWY I GOSPODARZE

MET GALA 2019 – MOTYW PRZEWODNI WYSTAWY I GOSPODARZE

Inspiracji szukano w eseju Susan Sontag z 1964 roku.

MET Gala  to jedna z największych modowych uroczystości w branży mody, poświęcona wybranemu zagadnieniu, wokół którego koncentruje się wystawa zorganizowana w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku oraz stylizacje gości eventu. W ubiegłym roku motywem przewodnim MET Gali była religia – jej tytuł brzmiał Heavenly Bodies Fashion and the Catholic Imagination. Co zapowie 2019 rok? Poznajcie szczegóły!

MET GALA 2019: TEMAT PRZEWODNI

MET Gala 2019 odbędzie się pod hasłem „Camp – notatki o modzie” (ang. Camp – Notes of Fashion) zainspirowanym nazwą konwencji stylistycznej z 1964 roku, której autorką była Susan Sontag. Zadaniem więc będzie przestawić kostiumy oraz dzieła mody, które posiadają zarówno cechy tandetne, jak i kiczowate, tak by zachować lekko ironiczną formułę. Od zaproszonych na galę gości i reprezentantów świata mody oczekuje się, by temat przewodni potraktowali zobowiązująco, a ich strój odzwierciedlał przyjętą koncepcję. Wyrażał hasła, takie jak: „Miłość nienaturalna: sztuczności i przesady… styl kosztem treści, kulturowy rezonans” – mówi Andrew Bolton, kurator Institute Costume. W to wszystko wpisują się wszelkie elementy dekoracji wizualnej, takie jak ubrania, meble, jak i akcesoria do wystroju wnętrz.

POLECAMY: MET GALA 2018 - MOTYW PRZEWODNI WYSTAWY 

Projekty ubrań opublikowane przez The Costume Institute (fot. Instagram/ @metcostumeinstitute)

MET GALA 2019: GOSPODARZE IMPREZY

Anna Wintour jest królową tego wieczoru i to ona wybiera współprowadzących, którzy uświetnią galę swoją obecnością i będą pełnić istotne funkcje promujące event. W nadchodzącym roku, rolę te przejmie Harry Styles, brytyjski piosenkarz i autor tekstów oraz członek zespołu One Direction. Znany z intrygujących stylizacji za sprawą barwnych garniturów i koszul. Wziął udział w nowej kampanii Gucci, tym samym udowadniając, że wyznacza trendy w dziedzinie mody, zarówno na scenie, jak i poza nią. Godpodarzami MET Gali 2019 będą także Lady Gaga i Serena Williams.

W galerii zdjęć prezentujemy stylizacje gwiazd uczestniczących w MET Gali oraz zeszłoroczne eksponaty z wystawy.  


video

CHANEL CRUISE 2021/22

tagi: MET Gala | Metropolitan Museum of Art | wystawy |

podobne artykuły