Logotyp serwisu lamode.info
MEDICAL BEAUTY RESEARCH - MARKA XXI WIEKU

MEDICAL BEAUTY RESEARCH - MARKA XXI WIEKU

Niemiecka marka kosmetyczna, która zamiast w reklamę inwestuje w badania.

Medical Beauty Research (MBR) to niemiecka marka kosmetyczna, której produkty są efektem intensywnych badań najlepszych dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej. W efekcie ich pracy powstają doskonałe preparaty pielęgnacyjne z pogranicza medycyny. Stworzone w celu niwelowania oznak starzenia się skóry, posiadają największe z możliwych stężenia substancji biologicznie aktywnych a jednocześnie zapewniają optymalną wytrzymałość skóry na podrażnienia. Ściśle przestrzegane surowe dyrektywy farmaceutyczne, zapewniają jednocześnie najwyższą jakość i bezpieczeństwo ich stosowania.

 

Preparaty Medical Beauty Research należą do wyjątkowo skutecznych na rynku. Ich stosowanie wymaga jednak fachowego doradztwa. Tylko specjalnie przeszkoleni technicy i dermatolodzy MBR są w stanie określić najskuteczniejszą metodę pielęgnacji skóry i dobrać odpowiedni zestaw produktów.

 

Efektywne zasady pielęgnacji MBR radykalnie różnią się od metod stosowanych dotychczas w kosmetyce. Firma Medical Beauty Research nie inwestuje w reklamy telewizyjne i w czasopismach, a przeznacza środki na dalszy rozwój badań i opracowywanie nowych, jeszcze bardziej skutecznych formuł.

 

 

Pielęgnacja produktami MBR odbywa się w 3 etapach – po pierwsze otwieranie, później kolejno – dostarczanie i zamykanie.

 

  • Otwieranie: w tej fazie usuwane są złuszczenia, które utrudniają młodym komórkom tworzenie nowej, gładkiej powierzchni skóry.

 

  • Dostarczanie: w tej fazie dostarczane są najwyższej dawki substancji biologicznie aktywnych do różnych warstw skóry. Rozpoczyna się regeneracja i reanimacja funkcji poszczególnych komórek.

 

  • Zamykanie: w tej fazie wprowadzone substancje biologicznie aktywne są chronione przed czynnikami zewnętrznymi niewidoczną, szybko wygładzającą powłoką zabezpieczającą. W ten sposób skóra może efektywnie wykorzystać ich działanie.

 

 

Z uwagi na swoje działanie, jak i ilość substancji czynnych w formułach, produkty MBR nie należą do tanich. Średnie ceny wahają się w granicach 300-1000 PLN. To nie mało jak na polski rynek. Warto również wspomnieć o produkcie marki, który kwalifikuje się do grupy najdroższych na świecie. „Eliksir młodości”, a inaczej Serum Liquid Surgery to wydatek rzędy kilkunastu tysięcy złotych. Jednak to, co różni ten produkt od pozostałych na rynku to fakt, że lekarze medycyny estetycznej i dermatolodzy marki, „zamknęli” w nim perfluorodekalinę – substytut hemoglobiny i bardziej wydajny nośnik tlenu. Inspiracją do stworzenia produktu stał się dla naukowców pewien indiański szczep, którego członkowie swoje skóry smarowali krwią. Efektem odróżniającym ich od pozostałych grup Indian, była zdecydowanie zdrowsza i młodsza skóra, nawet w późnym wieku. Dziś nikt z nas nie wyobraża sobie stosowania „krwawej maseczki", dlatego naukowcy śpieszą nam z pomocą, wymyślając coraz to bardziej zaawansowane sposoby pielęgnacji.

 

Produkty MBR można nabyć w perfumeriach Douglas.

tagi: marka | MBR | pielęgnacja | uroda | Medical Beauty Research |

podobne artykuły