PL / EN
MAX AZRIA – PROJEKTANT MODY I ULUBIENIEC GWIAZD  NIE ŻYJE

MAX AZRIA – PROJEKTANT MODY I ULUBIENIEC GWIAZD NIE ŻYJE

Założyciel marki BCBG Max Azria i ulubieniec gwiazd zmarł w wieku 70. lat.

Max Azria w latach 90. i 2000. odniósł duży sukces. Jego damskie kolekcje były doceniane przez gwiazdy pokroju Angeliny Jolie czy Sharone Stone. Cechowały je ultra kobiecość, lekkość i zwiewność. Marka stworzona przez kreatora szła z duchem czasów, nawiązując kolaborację z piosenkarką Miley Cyrus. Jednak w 2016 roku, Max Azria spotkały kłopoty finansowe. Ustąpił z kierowniczego stanowiska na rok przed upadłością firmy i zmienił zawód. 6 maja 2019 roku odszedł w wieku 70. lat.

MAX AZRIA – SUKCES PROJEKTANTA W ŚWIECIE MODY

Jego nazwisko symbolizuje sukces w latach 90. i 2000. Urodził się w Tunezji w 1949 roku, a w młodości zmienił miejsce zamieszkania na Paryż. To właśnie tam rozpoczął swoją przygodę ze światem tkanin u boku brata Serge’a Azrii. Wspólnie założyli firmę, która rozwijała się w błyskawicznym tempie, a następnie sprzedali ją w 1981 roku. Po przeprowadzce do USA w 1989 roku, projektant wprowadził na rynek wysokiej klasy damskie ubrania pret-a-porter. Swoją działalność nazwał BCBG Max Azria, co oznaczało „dobry styl, dobry gust” (fr. bon chic, bon genre). Marka cieszyła się popularnością wśród gwiazd, takich jak Sharon Stone, Alicia Keys czy Angelina Jolie. Brand doceniła także Rada Projektantów Mody Ameryki (CFDA), a linia ubrań pojawiła się na Fashion Weeku w Nowym Jorku.

BCBG MAX AZRIA – MARKA IDĄCA Z DUCHEM CZASÓW

Kolekcje BCBG Max Azria cechowały ultra kobiecość, lekkość, swoboda. Nie brakowało w nich maksi sukienek pokrytych malowniczymi deseniami oraz wersji boho. Marka szła z duchem czasów, w 2009 roku nawiązując współpracę z Miley Cyrus. Projektant stworzył z gwiazdą linię zainspirowaną Pop-em, a do tego był autorem kostiumów, które towarzyszyły artystce podczas trasy koncertowej.

POLECAMY: ŚWIAT MODY ŻEGNA KARLA LAGERFELDA 

MAX AZRIA – ZMIANA KIERUNKU?

Max Azria, na skutek problemów finansowych, opuścił stanowisko kierwnicze w BCBG w 2016 roku. Stało się to tuż przed tym jak marka ogłosiła upadłość i została przejęta przez amerykańską grupę Marquee Brands. Projektant zmienił branżę, obejmując posadę w ZappLight, innowacyjnej firmie zajmującej się produkcją żarówek LED.

6 maja 2019 roku, Max Azria zmarł w wieku 70 lat. Przyczyną był nowotwór płuc.

video

VERSACE JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Max Azria | projektanci | historia mody |

podobne artykuły