Logotyp serwisu lamode.info
Markowa skórzana torebka. Jak pielęgnować luksusową galanterię ze skóry?

Markowa skórzana torebka. Jak pielęgnować luksusową galanterię ze skóry?

Torebka Neverfull Louis Vuitton czy Lady Dior zdecydowanie wymagają troskliwego podejścia, by pięknie wyglądały i służyły przez całe lata.

Spis treści

1. Skórzana torebka luksusowej marki: jak ją czyścić?

2. Torebka ze skóry: jak ją konserwować i nawilżać?

3. Luksusowa galanteria skórzana: jak o nią dbać?

4. Markowa torebka: jak ją przechowywać?

Jak zadbać o skórzaną galanterię? Oto kilka porad specjalistów, które pomogą zadbać o Twoją luksusową kolekcję.

Skórzana torebka luksusowej marki: jak ją czyścić?

Regularne czyszczenie torebki to podstawa pielęgnacji galanterii, w ten sposób zapobiegasz temu, by zanieczyszczenia wniknęły głęboko w pory skóry i zmatowiły jej powierzchnię.

Po każdym użyciu przetrzyj więc zewnętrzną część torebką najpierw suchą, a potem delikatnie zwilżoną, miękką szmatką – koniecznie unikaj nadmiernego moczenia torebką.

Torebka ze skóry: jak ją konserwować i nawilżać?

Konserwacja to kolejny ważny element regularnej pielęgnacji ukochanej galanterii. To pozwoli zachować skórę miękką, elastyczną, nawilżoną oraz pełną blasku i intensywnego koloru. Zainwestuj w wysokiej jakości odżywkę dedykowaną dla skóry, możesz także wybrać produkt specjalnie dla skóry licowej lub lakierowanej.

Aplikuj kosmetyk na materiał za pomocą miękkiej szmatki (unikaj drapiących gąbek) i wykonuj to ruchami okrężnymi. Skup się na miejscach szczególnie narażonych na zniszczenia, jak rogi, spód i okolice zamka. Cały proces powtarzaj regularnie – raz na miesiąc lub dwa, by zapobiec pękaniu i wysuszaniu skóry.

Czytaj także: NOWE IT-BAG TEGO SEZONU WYBRANE. NAJCIEKAWSZE JEST TO, ŻE SĄ IDENTYCZNE!

Luksusowa galanteria skórzana: jak o nią dbać?

Luksusowe torebki ze skóry są narażone na różne uszkodzenia mechaniczne. I tak, by zapewnić piękny wygląd swojej luksusowej torebce unikaj przetrzymywania jej w wilgoci lub w bezpośrednim działaniu promieni słonecznych (skóra może zapleśnieć i odbarwić się).

Unikaj noszenia jej w deszczu czy zachlapywania jej wodą, np. w łazience. Jeśli jednak nastąpi taka sytuacja, jak najszybciej osusz skórę miękką szmatką. Dodatkowo dla pewności możesz potraktować torebkę impregnatem w sprayu, który ochroni ją przed negatywnym działaniem wilgoci.

Nie stawiaj również torebki w okolicach suszarki do włosów, kaloryfera i innych źródeł ciepła – to przyspiesza wysuszanie, pękanie i matowienie skóry. Unikaj kładzenia torebki na podłodze czy nierównych, ostrych powierzchniach, które uszkodzą jej spód.

Markowa torebka: jak ją przechowywać?

Na koniec, pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu swojej ulubionej torebki. Zawsze chowaj ją do specjalnego woreczka przeciw kurzowego, a wnętrze wypełnij jasnym papierem (ciemne i mocne kolory mogą zafarbować podszewkę) dla zachowania formy.

Skórzaną torebkę najlepiej stawiać na płasko w bezpiecznym miejscu w szafie czy komodzie, zamiast zawieszać na haczyku w przedpokoju.

Czytaj także: LOUIS VUITTON NEVERFULL: CZY WARTO ZAINWESTOWAĆ W TEN MODEL?

Zdjęcie główne: Launchmetrics

tagi: torebka | luksus |

podobne artykuły