PL / EN
MARIUSZ PRZYBYLSKI x VIVE – ADAPTACJA

MARIUSZ PRZYBYLSKI x VIVE – ADAPTACJA

Kolejna współpraca projektanta oparta na recyklingu!

Projekt ADAPTACJA to recykling, ekologia oraz charytatywność. Kolekcję limitowanych toreb we współpracy z Grupą VIVE zaprojektował Mariusz Przybylski.  

 

To nie pierwsza tego typu współpraca Mariusza Przybylskiego z VIVE. Rok temu swoją premierę miała linia odzieży TRANSPLANTACJA, którą mogliśmy również podziwiać podczas wyjątkowego pokazu polskiego projektanta. Obecnie nowością w portfolio dwóch marek jest ADAPTACJA – ponownie to koncepcja dawania drugiego życia tkaninom poprzez wykorzystywanie ich w nowych produktach w postaci przetworzonej, która ma pokazać, że odpady tekstylne można adaptować w atrakcyjny sposób.  

 

Efektem współpracy Przybylskiego z VIVE jest limitowana seria casualowych toreb powstałych z przetworzonej włókniny, które dodatkowo powstały w ekologiczny sposób. Podczas procesu produkcji zaoszczędzono 2600 litrów wody – bo dokładnie tyle jest jej pochłaniane podczas powstawania torby bawełnianej o podobnych wymiarach.

 

Torby do kupienia w sklepie online projektanta – polecamy! Całkowity dochód ze sprzedaży kolekcji ADAPTACJA zostanie przekazany na rzecz WWF i przeznaczony na wsparcie programów środowiskowych.

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Mariusz Przybylski | WWF | Vive | torebki | projekt charytatywny |

podobne artykuły