PL / EN
MAJA SALAMON W LOOKBOOKU VIKTOR&ROLF PRE-FALL 2014

MAJA SALAMON W LOOKBOOKU VIKTOR&ROLF PRE-FALL 2014

Zgrany tandem projektantów po raz kolejny udowadnia, że uwielbia zabawę tradycyjną formą i na własny, unikalny sposób interpretuje na przykład klasyczną marynarkę i "małą czarną".

Pokazy holenderskiego duetu Viktor & Rolf to niezwykłe dzieło sztuki. Feeria niesamowitych, baśniowych konstrukcji, nietypowych wzorów i dzieł z innego wymiaru. Projektanci inspirują się rzeźbą, fascynuje ich eksperymentowanie na pograniczu sztuki teatralnej i mody. Swoje kolekcje najchętniej pokazują w Paryżu, bo w świecie paryskiego haute couture czują się niczym ryba w wodzie, tam też ich rozpoznawalny, ekscentryczny styl ma największą rzeszę fanów. Mimo swojej „teatralności”, projekty Viktor & Rolf stosunkowo łatwo trafiają do szerszego grona odbiorców. Ich sukces zaowocował nawet współpracą z marką H&M.

 

 

Czego zatem możemy się spodziewać po lookbooku Pre-Fall 2014 V&R, którego gwiazdą jest Maja Salamon (D’vision)? Przede wszystkim króluje minimalizm. Sukienki i marynarki, pudełkowe bomber jackets, futra, maxi sukienki z transparentnym dołem czy skórzane spodnie w kant, a do tego drapowania, żaboty, baskinki, kokardy, motyw kwiatów czy przeskalowane rękawy. To wszystko w stonowanych kolorach bieli, czerni, szarości, które zostały przełamane akcentem ciemnego turkusu i bordo.

 

 

Projektanci po raz kolejny udowodnili, że uwielbiają zabawę tradycyjną formą i na własny, unikalny sposób interpretują na przykład klasyczną marynarkę i "małą czarną". Minimalizm w wersji Viktor&Rolf? My jesteśmy stanowczo na tak. Zajrzyjcie do galerii i sami się przekonajcie.

 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Viktor & Rolf pre fall 2014 lookbook | Viktor&Rolf | sukcesy polskich modelek | Maja Salamon lookbook Viktor&Rolf | Maja Salamon |

podobne artykuły