PL / EN
MAGDALENA FRĄCKOWIAK

MAGDALENA FRĄCKOWIAK

ZAWÓD

Modelka

URODZINY

8.10.1984

NARODOWOŚĆ

Polska

Magdalena Frąckowiak urodziła się 8 października 1984 roku w Gdańsku. Polska modelka pracowała m.in. w Stanach Zjednoczonych. W 2007 roku została twarzą marki Ralph Lauren. W 2010 roku, Magdalena zajęła 13 miejsce na liście światowych modelek „Top 50 Models”.

MAGDALENA FRĄCKOWIAK – KARIERA

Magdalena rozpoczęła karierę modelki w 2000 roku. Brała udział m.in. w kampaniach Christiana Lacroix, Chanel, Diora, Jeana-Paula Gaultiera, Givenchy oraz Valentino. Współpracowała ponadto z markami i domami mody, takimi jak: Alberta Ferreti, Angelo Marani, Anterptima, Carolina Herrera, DKNY, Emilio Pucci, Etro, La Perla, Salvatore Ferragamo, Temperley, Tommy Hilfiger oraz Ralph Lauren. Jej zdjęcia znalazły się na światowych okładkach magazynu Voque i we włoskiej edycji Glamour.

W 2010 roku oraz w latach 2012-2015, Magdalena Frąckowiak występowała na pokazach mody Victoria’s Secret.

fot. Instagram/ @frackowiakmagdalena


MAGDALENA FRĄCKOWIAK – KAMPANIE

Magdalena Frąckowiak wystąpiła w kampanii Agent Provocateur w 2017 roku, promując najnowszą kolekcję bielizny zainspirowanej latami 50. XX wieku. Frąckowiak współpracowała także z takimi markami, jak: Badura (u boku Anety Kręglickiej), Broochini, H&M, Mohito i Prada. W 2012 roku, Magda wzięła udział w kampanii Jimmy Choo, prezentując modne modele butów. Sesja została wykreowana przez Terry’ego Richardsona i wystylizowana na lata 70.

MAGDALENA FRĄCKOWIAK – BIŻUTERIA

Frąckowiak Magdalena zaprezentowała swoją pierwszą autorską kolekcję biżuterii w 2015 roku. Projekty zostały wykonane z 18-karatowego złota pod okiem ekspertów. W ofercie znalazły się m.in. kolczyki, naszyjniki, broszki i pierścionki w minimalistycznym stylu. Kolekcja pełna geometrycznych form stanowiła wyraz inspiracji architekturą i modą.

fot. Instagram/ @frackowiakmagdalena


MAGDALENA FRĄCKOWIAK – SUKCES

Jak twierdzi modelka: „Po piętnastu lat ciężkiej pracy stwierdzam, że uroda to nie wszystko. Przekonałam się, że liczy się ciężka praca, pewność siebie, punktualność i siła charakteru. Wszystkie te cechy są niezbędne, by stać się kimś wybitnym w dowolnym zawodzie. Należy także dbać o dobre relacje z ludźmi, traktować ich z szacunkiem, potrafić się z nimi dogadać i współpracować. Ważne jest także, by mieć zrozumienie dla innych kultur i religii, świat jest przecież tak różnorodny”. (Magdalena Frąckowiak w wywiadzie dla portalu Lamode.info).

POLECAMY: WYWIAD Z MAGDALENĄ FRĄCKOWIAK


podobne artykuły