PL / EN
LUDZIE ŚWIATA MODY BIORĄ UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ ICE BUCKET CHALLENGE

LUDZIE ŚWIATA MODY BIORĄ UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ ICE BUCKET CHALLENGE

Victoria Beckham, Anna Wintour, Cara Delevingne, Kate Upton...Ta lista mogłaby się ciągnąć w nieskończoność. Znani ludzie z branży mody również zaangażowali się w akcję charytatywną  Ice Bucket Challenge. Poznajcie szczegóły. 

Świat oszalał na punkcie popularnej ostatnimi czasy zabawy Ice Bucket Challenge (ALS Ice Bucket Challenge). „Wodna rozrywka”, która opanowała cały Internet i social media, to jednak coś więcej, niż zwykłe wylanie na siebie wiadra zimnej wody ze skruszonym lodem. Popularny ostatnimi czasy viral jest tak naprawdę akcją charytatywną organizacji ALS Association, wspomagającą osoby cierpiące na stwardnienie zanikowe boczne, znane powszechnie jako „choroba Lou Gehriga”.

 

Zabawa polega na nakręceniu krótkiego wideo i nominowaniu trzech osób, które w ciągu 24 godzin, podobnie jak osoba nominująca, muszą wylać na siebie wiadro zimnej wody z lodem. Tym samym, jej uczestnicy angażują się w szczytny cel, wspierając finansowo ALS Association. Oczywiście nie wszyscy dostosowują się do powyższych reguł gry, traktując „wodne wideo” jako modny filmik, którym mogą pochwalić się w sieci. Nic więc dziwnego, że cała akcja często spotyka się z negatywnym przyjęciem publiki (zdarzało się, że takie osoby były oskarżane o tzw. „slacktivism”, czyli przynależność do „generacji leni”, których jedyną aktywnością jest kliknięcie „lubię to” na Facebooku lub zmiana zdjęcia profilowego).  Inne źródła mówią, że podjęcie wyzwania „zimnego prysznica” zwalnia nas z obowiązku wpłaty pieniędzy na konto akcji charytatywnej. Jeszcze inne podają, że oblewając się lodowatą wodą, przekazujemy datek w wysokości 10 $, a jeśli nie podejmiemy takiej decyzji – płacimy 100 $.

 

Mimo wielu sprzecznych informacji, dzięki Ice Bucket Challenge znacząco wzrosła świadomość społeczna, jak również ilość darowizn na rzecz akcji charytatywnej. Według ostatnich notowań z 18 sierpnia 2014 roku, organizacja ALS Association otrzymała 15,6 mln dolarów, co w porównaniu do zeszłego roku przyniosło o wiele bardziej zadawalające rezultaty (rok temu, w tym samym okresie, od 29 lipca do 18 sierpnia, ALS zyskało 1,8 mln dolarów).

 

Okazuje się, że Ice Bucket Challenge to prawdziwy popkulturowy fenomen, w który zaangażowało się również spore grono gwiazd ze świata filmu i muzyki, jak również sportowców i polityków. „Wodne wyzwanie” podjęły również osoby związane z branżą mody, a wśród nich znalazły się m.in. redaktor naczelna amerykańskiego Vogue’a Anna Wintour,  projektanci: Victoria Beckham, Diane von Furstenberg, Donna Karan, Thom Browne, fotograf Mario Testino, modelki: Cara Delevingne, Lily Aldridge, Kate Upton, Gisele Bündchen, Behati Prinsloo czy Karolina Kurkova. Czy wszyscy dostosowali się do najbardziej honorowych reguł gry? Biorąc pod uwagę, że są to osoby publiczne, które powinny dbać o swój nienaganny wizerunek, jesteśmy dobrej myśli.

 

Poniżej zobaczycie kilka wideo z ich udziałem.

 

1. ANNA WINTOUR

 

 

                                                                                                                                              źródło: youtube.com

 

 

2. THOM BROWNE

 

 

                                                                                                                                             źródło: youtube.com

 

 

3. VICTORIA BECKHAM

 

 

                                                                                                                                            źródło: youtube.com

 

 

4. GISELE BÜNDCHEN

 

 

                                                                                                                                             źródło: youtube.com

 

 

5. MARIO TESTINO

 

 

                                                                                                                                            źródło: youtube.com

 

 

 

6. LILY ALDRIDGE

 

 

                                                                                                                                              źródło: youtube.com

 

 

7. CARA DELEVINGNE

 

 

                                                                                                                                               źródło: youtube.com

 

 

8. SUKI WATERHOUSE

 

 

                                                                                                                                            źródło: youtube.com

 

 


video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Ice Bucket Challenge | ALS Ice Bucket Challenge | Victoria Beckaham | Thom Browne | Anna Wintour | Cara Delevingne | akcja charytatywna |

podobne artykuły