Logotyp serwisu lamode.info
Legendarna stylizacja Kate Moss z lat 2000. wróciła do mody. To hit TikToka

Legendarna stylizacja Kate Moss z lat 2000. wróciła do mody. To hit TikToka

Słynne looki Kate Moss z festiwalu Glastonbury robią furorę w internecie.

Kate Moss jest niekwestionowaną ikoną lat 90. i 2000. Okazuje się jednak, że jej styl sprzed dekad wciąż jest aktualny - dziś nawet bardziej niż wcześniej. Udowadniają to najlepiej ubrane dziewczyny w internecie, które masowo odtwarzają legendarne looki modelki z festiwalu Glastonbury.

Nie byłoby Glastonbury bez Kate Moss. Jedna z najważniejszych modelek ostatnich dekad, która jest wielką fanką alternatywnej muzyki, "niechcący" wypromowała w latach 2000. brytyjskie wydarzenie. Przyczyniły się do tego między innymi oryginalne stylizacje, w których Moss pojawiała się na koncertach ulubionych zespołów. Gwiazda modelingu snuła się po terenie festiwalu ze swoim ówczesnym narzeczonym, wokalistą i gitarzystą Babyshambles - Pete'em Dohertym, ubrana w ultrakrótkie szorty, garniturowe kamizelki, błyszczące mini sukienki, obcisłe dżinsowe rurki, futrzane bezrękawniki i kalosze Hunter. Do dziś redaktorki mody powtarzają, że tak oto Kate Moss wynalazła modę festiwalową i to właśnie dzięki niej ludzie na całym świecie zaczęli komponować looki specjalnie na koncerty (a nawet pole namiotowe!). 

@evemaesalt obsessed with these outfits!!! #katemoss #glastonbury #festival #pinterest #aesthetic ♬ Fashion Killa - A$AP Rocky

Teraz stylizacje modelki z Glastonbury z 2005, 2007 i 2008 roku wróciły. Wszystko za sprawą mody Y2K, która od kilku sezonów eksploruje kolejne trendy z lat 2000. oraz sentymentalnego TikToka. To właśnie w tej ostatniej aplikacji najbardziej stylowe influencerki odtwarzają looki Kate Moss. 

Wśród nich znalazły się zestawy złożone ze wspomnianych kamizelek od garnituru i bardzo krótkich spodenek oraz brokatowych mini z zapiętym na biodrach grubym paskiem (każdy z nich, obowiązkowo, z butami z wysoką cholewką). Mistrzyniami w tym trendzie zostały Ava z @avalilligrace, Madison z @madisonood i Dasha Lera z @ultraviolera.

@madisonood

Absolutely must go back to the city

original sound - ⠀⠀

Chcecie spróbować looku a la Kate Moss na Glastonbury? Koniecznie zajrzyjcie do vintage shopów, takich jak The Chain Vintage, Avalonia Vintage czy Ventimiglia Vintage. Sezon festiwalowy zaczyna się za chwilę, czas sprawić sobie kalosze i całą resztę! 

@avalilliangrace moss is boss @Madison #fyp #4u #katemoss #glastonbury ♬ original sound - ༺♡༻

Zdjęcie główne: instagram.com/cosmoss

tagi: stylizacje gwiazd | TikTok | lata 2000. y2k | moda | blogerki | KATE MOSS |

podobne artykuły