PL / EN
KULISY KALENDARZA PIRELLI 2019

KULISY KALENDARZA PIRELLI 2019

Po raz pierwszy w historii jest wśród gwiazd światowy projektant. Poznajcie szczegóły!

Zdjęcia do kalendarza wykonywano w kwietniu w Nowym Jorku i Miami,  a całość zostanie opublikowana jesienią 2018 roku. Zobaczcie sami!

KALENDARZ PIRELLI 2019 – BOHATEROWIE

Autorem sesji jest uznany szkocki fotograf Albert Watson, który na swoim koncie ma kilkadziesiąt sesji  wykonanych dla Vogue’a. W kolejnej edycji wystąpią top modelka Gigi Hadid, Alexander Wang - pierwszy projektant ukazany w kalendarzu Pirelli wydawanego od 1964 roku, tancerz i najmłodszy w historii solista londyńskiego Royal Ballet Sergei Polunin, aktorka Julia Garner, modelka Astrid Eika, czarnoskóra primabalerina Misty Copeland, tancerz Calvin Royal III oraz modelka i aktorka Laetitia Casta. „Jeśli powrócimy do pierwotnego pomysłu dowolnego kalendarza, pamiętajmy, że te obrazy mają pozostać na ścianie przez miesiąc, codziennie na nie patrzymy - to nie jest książka, w której przewracacie stronę - dlatego chciałem stworzyć fotografie, które będą bardziej złożone, będą miały szerszy wymiar" - wyjaśnił na łamach CNN Albert Watson.

Gigi Hadid, kalendarz Pirelli 2019, backstage

 KALENDARZ PIRELLI 2019: MISJA I CEL

Tematykę kalendarza Pirelli 2019 poświęcono kwestiom społecznym, które oscylują wokół cech, takich siła, ambicja i niezależność. Projekt ma opowiadać historie tych, którzy osiągnęli swoje życiowe cele albo są na drodze do ich zrealizowania. „Chciałem mieć pewność, że podchodzę do tego zadania w inny sposób niż pozostali fotografowie. Odkrywałem kobiety z dużą ciekawością i dociekliwością, tak, aby nakreślić ważne sytuacje i zagadnienia, istotne w perspektywie 2019 roku" - przyznał Watson w krótkim wideo zapowiadającym jego współpracę.

POLECAMY: KALENDARZ YES 2019. KULISY SESJI DO JUBILEUSZOWEJ EDYCJI 

W galerii poniżej prezentujemy zdjęcia z backstage'u, a jak Wam podoba się pomysł na realizację projektu?

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Pirelli | fotografia |

podobne artykuły