Daje siłę, inspiruje i uświadamia, jak powinno wyglądać życie i pomaga wziąć los w swoje ręce. Książka „Czuła Przewodniczka” to pozycja obowiązkowa, która daje siłę i wsparcie kobietom w podróży w głąb siebie. Warto pozwolić się poprowadzić, bo na końcu inaczej spojrzymy na swoje dotychczasowe życie.
Inspirują, wskazują i pomagają – nieoceniona rola książek
Czytanie książek to zdecydowanie coś więcej niż tylko rozrywka i sposób na miłe spędzenie czasu. Wzbogacamy zasób słownictwa, dowiadujemy się nowych rzeczy, wzmacniamy pamięć, rozwijamy wyobraźnię i poprawiamy skupienie oraz koncentrację.
Książki poruszające wątki psychologiczne, rozwoju osobistego, motywacyjne i poradnikowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Wiele osób sięga po nie, by poszerzyć swoje horyzonty, znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania lub chociaż wskazówki, jaki obrać kierunek działań. Tego typu literatura pomaga ponadto zajrzeć w głąb siebie, w swoje pragnienia, myśli i oczekiwania.
Jedną z propozycji, która odbiła się szerokim echem w czytelniczym świecie psychologicznym, jest książka „Czuła Przewodniczka” autorstwa Natalii de Barbaro, polskiej psycholożki i felietonistki. Było, jest i z pewnością dalej będzie o niej głośno.
Przewodnik, poradnik, historia – o czym opowiada Natalia de Barbaro?
Historia, jaką poznajemy w książce „Czuła Przewodniczka. Kobieca droga do siebie”, opiera się na psychologicznej analizie. Autorka odważnie korzysta ze swojego doświadczenia zawodowego w pracy z kobietami. Do kogo Natalia de Barbaro kieruje „Czułą Przewodniczkę”? Do kobiet chcących zmienić życie i nauczyć się zwracać uwagę na swoje potrzeby i marzenia oraz cieszyć się z najmniejszych, codziennych rzeczy. Czułą przewodniczkę każda z nas ma w sobie. Musi tylko ją odkryć i dojść do głosu. Nie trzeba gonić za ideałami, być na wskroś bezbłędną, ani spełniać oczekiwań innych osób.
Książka „Czuła Przewodniczka” ma poprowadzić nas i nakierować na właściwą ścieżkę, by żyć, jak my chcemy, a nie jak chcą inni, czy jak wymagają tego stereotypy. Nauczy przy tym, jak odróżnić prawdziwą potrzebę od poczucia obowiązku. Da siłę i poczucie radości oraz przekonanie, że warto zaufać swojej intuicji. Jest też bardzo osobista, porusza wiele intymnych spraw, otulając jednocześnie kobiecym ciepłem i wsparciem.
Dlaczego warto sięgnąć po papierowe wydanie „Czułej przewodniczki”?
O ile standardowe opowieści typu romanse, kryminały czy fantasy bez problemu przeczytamy w formie elektronicznej, o tyle już książki podobne do „Czułej Przewodniczki” zdecydowanie lepiej sprawdzają się w tradycyjnej formie. Przewagą papieru jest głównie to, że w dowolny sposób możemy zaznaczyć interesujące nas fragmenty, zdania, akapity bądź całe strony. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sporządzić obok notatki lub przykleić kolorowe karteczki samoprzylepne. Pozwoli to później szybko wrócić do wybranego fragmentu i na nowo się nad nim zastanowić i przeanalizować.
Poza tym przyjemne jest samo trzymanie egzemplarza ciekawej książki, czucia specyficznego zapachu stron. Nie zapominajmy przy tym, że stanowi ona także doskonały prezent – elektroniczne wydanie trudno byłoby zapakować w ozdobny papier, a z tradycyjnym nie ma takiego problemu.
Książka „Czuła Przewodniczka” to propozycja dla każdej kobiety, które poszukuje nie tylko przyjemnej rozrywki i relaksu, ale również niejako drogowskazu i motywacji. Zawarte w niej historie poruszają i skłaniają do refleksji. Natalia de Barbaro stworzyła pozycję, do której można wielokrotnie wracać i zawsze znajdzie się w niej nową radę.
fot. materiały prasowe
Materiał zewnętrzny