PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
VOGUE ARABIA CZERWIEC 2018: KONTROWERSJE WOKÓŁ OKŁADKI

VOGUE ARABIA CZERWIEC 2018: KONTROWERSJE WOKÓŁ OKŁADKI

Moda, polityka i społeczeństwo!

Najnowszą czerwcową okładkę arabskiej „biblii mody” ozdobiła księżna Haifa bint Abdullah Al Saud. Projekt uznano za kontrowersyjny ze względu na fakt, że za kierownicą samochodu cabrio siedziała kobieta i córka króla Fajsala, który popierał zakaz posiadania prawa jazdy przez płeć żeńską.

OKŁADKA VOGUE’A ARABIA: PRZESŁANIE

Okładka arabskiego Vogue’a z hasłem „Driving Force” to zwiastun reform społeczno-politycznych mających miejsce w Arabii Saudyjskiej. To właśnie w czerwcu 2018 roku zostanie zniesiony zakaz uniemożliwiający kobietom prowadzenie samochodów. Aktualnie Arabia Saudyjska to jedyny kraj na świecie, który utrzymuje restrykcyjne prawo w tym obszarze. Okładka Vogue’a zdaniem konserwatywnych Saudyjczyków stanowi formę obrazy. Ich zdaniem zakaz posiadania prawa jazdy przez kobiety zostanie dopiero zniesiony pod koniec czerwca 2018, więc tego rodzaju publikacje nie mają racji bytu.

W naszej galerii prezentujemy różne okładki arabskiego Vogue’a z ostatnich dwóch lat. Na niektórych z nich występuje Gigi Hadid oraz Rihanna.

POLECAMY: GIGI HADID 23 RZECZY, KTÓRE MUSICIE WIEDZIEĆ O MODELCE 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Vogue | Vogue Arabia | okładka |

podobne artykuły