PL / EN
KONTROWERSYJNA KAMPANIA KOLEKCJI „SACRA” MARIUSZA BRZEZIŃSKIEGO

KONTROWERSYJNA KAMPANIA KOLEKCJI „SACRA” MARIUSZA BRZEZIŃSKIEGO

Kolekcja Mariusza Brzezińskiego inspirowana jest specyficznym klimatem świątyni. Kontrowersyjna sesja zdjęciowa idealnie oddaje zamierzenia projektanta. Zobaczcie!

Kolekcja młodego projektanta Mariusza Brzezińskiego zatytułowana Sacra powstała w oparciu o fascynację kościołem, jako miejscem doznań nie tyle duchowych, co sensualnych. Specyficzny klimat panujący wewnątrz murów świątyni, przenikający chłód, zapach kadzidła, snopy światła wpadające do zaciemnionego pomieszczenia to wszystko desiger starał się zawrzeć w swoich projektach. Kolekcja oparta jest na dwóch filarach - pierwszy stanowią ubrania o klasycznej linii - mocne i wyraziste, których podstawą są mięsiste dzianiny, włosie i cekiny. Drugi z kolei to drobno tkane koronki, transparentne tkaniny, które nawiązywać mają do rzeczy ulotnych i niematerialnych.

 

Kontrowersyjna sesja zdjęciowa autorstwa Sebastiana Siębora i Alicji Wesołowskiej, pokazująca modelkę w pozycji znaku krzyża czy z charakterystycznymi dla uroczystości kościelnych liliami mieć z pewnością wielu zaszokuje. Jednak pozwala to mieć nadzieję, że Brzeziński będzie podążał swoją ścieżką nie idąc na kompromisy. Trzymamy za niego kciuki i niecierpliwie czekamy na pokaz kolekcji 6 października w Warszawie podczas Project Fashion Designers 2011

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Mariusz Brzezinski | Sacra | trendy jesień zima 2011 | moda polska | kolekcja |

podobne artykuły