PL / EN
KOLEKCJA OPENING CEREMONY INSPIROWANA FILMEM SPIKE’A JONZE’A

KOLEKCJA OPENING CEREMONY INSPIROWANA FILMEM SPIKE’A JONZE’A

Kolejna „filmowa” kolekcja Opening Ceremony. Zobaczcie efekty współpracy amerykańskiej marki i reżysera filmu „Her” - Spike’a Jonze’a. Na zdjęciach pojawiła się polska modelka, Maja Salamon.  

Po ostatniej kolekcji inspirowanej „Spring Breakers” Harmony Korine’a, nadszedł czas na kolejną „filmową” odsłonę Opening Ceremony. Tym razem amerykańska marka zaprosiła do współpracy reżysera Spike’a Jonze’a, którego najnowsza produkcja „Her” z udziałem aktorów Joaquina Phoenixa i Scarlett Johansson, stała się kolejnym impulsem do stworzenia kapsułowej kolekcji.

 

W cały projekt został zaangażowany kostiumograf „Her”Casey Storm, który wcielił się w rolę konsultanta marki, a jego rady stały się niezwykle pomocne przy stworzeniu kolekcji inspirowanej stylem głównego bohatera, Theodore’a, pisarza-samotnika o ekscentrycznych upodobaniach – zarówno miłosnych (zakochał się w swoim systemie operacyjnym), jak i ubraniowych (styl vintage ze szczególną słabością do noszenia intensywnych kolorów).

 

Na kolekcję składają się kurtki, bluzy, spodnie oraz koszule dla kobiet i mężczyzn, utrzymane w estetyce vintage, których charakter definiują dość kontrowersyjne zestawienia mocnych kolorów. Efekty współpracy możecie zobaczyć na zdjęciach autorstwa Philippe Jarrigeona, na których znalazła się m.in. polska modelka Maja Salamon (D’Vision).


Kolekcja będzie dostępna w Nowym Jorku i Los Angeles, z dużym prawdopodobieństwem rozszerzenia sprzedaży na Londyn. Wszyscy zainteresowani będą mogli ją zakupić również on-line.

 

Na polską premierę nowego filmu Spike’a Jonze’a, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, bo „Her” będzie wyświetlany w naszych kinach dopiero od 27 lutego następnego roku.

 

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Opening Ceremony | Spike Jonze | Opening Ceremony kolekcja | Opening Ceremony kolekcja kapsułowa | Spike Jonze "Her" | Maja Salamon |

podobne artykuły