PL / EN
KOLABORACJA ANIA KUCZYŃSKA X KRISTOFF

KOLABORACJA ANIA KUCZYŃSKA X KRISTOFF

Już, wkrótce, a konkretniej na początku grudnia, światło dzienne ujrzy limitowana kolekcja talerzy Ania Kuczyńska x Kristoff. Sprawdźcie szczegóły!

Niedawno pisaliśmy o współpracy cenionej polskiej projektantki z biżuteryjną marką YES w efekcie, której powstała „mini” linia kolczyków oraz geometrycznych bransolet. To nie koniec nowości, bo kolaboracji u Kuczyńskiej ciąg dalszy! Dowiedzieliśmy się, że już, wkrótce, a konkretnej – na początku grudnia, światło dzienne ujrzy kolekcja talerzy Ania Kuczyńska x Kristoff.

 

 

W ten oto sposób dwustuletnia tradycja Kristoff ma zostać połączona z charakterystyczną estetyką marki Ania Kuczyńska i pasją projektantki mody do  pięknych i unikatowych przedmiotów. Limitowana edycja składa się z 365 ręcznie wykonanych talerzy ściennych. Symboliczne wzory zostały zaprojektowane przez Karola Śliwkę - legendę wzornictwa, jednego z najbardziej cenionych twórców grafiki użytkowej w powojennej historii Polski. Dane motywy - serce, jemioła, gołąb i koło mają być symbolami opatrzności, szczęścia i miłości.  

 

 

I tak oto wg projektantów:

 

Koło - symbolizuje doskonałość i centrum, model kosmosu. Kręgi sugerują przejście od stanu do stanu, od materii do ducha.

 

Serce - symbol namiętności. Wielu klasyków i filozofów średniowiecza uważało serce za siedzibę myśli, rozumu i uczuć

 

Jemioła - zbierana w dniu przesilenia dnia z nocą, na przełomie wiosny i lata sprowadzała do domu szczęście i bogactwo, spełniała ludzkie życzenia i marzenia.

 

Gołąb - symbol pokoju i miłości, a wg. symboliki staropogańskiej i biblijnejto także prawdy i mądrości.

 

 

Jesteśmy bardzo ciekawi tej niecodziennej kolaboracji i już nie możemy doczekać się aż ujrzymy jej efekty.

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

CHANEL HAUTE COUTURE WIOSNA 2022

tagi: Ania Kuczyńska | Kristoff | Ania Kuczyńska x Kristoff | kolekcja talerzy |

podobne artykuły