PL / EN
KERING I LVMH PRZEKAZUJĄ MILIONY NA ODBUDOWĘ KATEDRY NOTRE DAME

KERING I LVMH PRZEKAZUJĄ MILIONY NA ODBUDOWĘ KATEDRY NOTRE DAME

Moda wspiera kulturę.

15 kwietnia 2019 roku, w poniedziałek, katedra Notre Dame uległa zniszczeniu na skutek pożaru. Odbudowę zabytku definiującego francuską historię i kulturę wesprą koncerny, takie jak Kering i LVMH, które przekażą na akcje milionowe sumy.

KATEDRA NOTRE DAME – KERING I LVMH PRZEKAZUJĄ MILIONY NA ODBUDOWĘ

100 milionów euro przekaże François-Henri Pinault, prezes zarządu koncernu Keringa,  na rzecz odbudowy katedry Notre-Dame, po poniedziałkowym pożarze zabytku. Pieniądze pochodzą z kapitału spółki Artemis, będącej właścicielem luksusowych domów aukcyjnych, takich jak Christies. W skład koncernu Kering wchodzą prestiżowe marki np. Gucci i Saint Laurent. „Notre Dame to nasza historia, literatura i część tożsamości. Tu toczyły się wojny i rewolucje. To centrum życia społecznego” – mówił po pożarze François-Henri Pinault. „W obliczu tej tragedii mój ojciec i ja, zdecydowaliśmy się wnieść wkład w fundusze potrzebne do pełnej odbudowy Notre Dame de Paris, aby jak najszybciej przywrócić ten klejnot naszego dziedzictwa” - dodał.

Jednak to nie wszystko. Do zbiórki pieniędzy na rzecz zabytku i symbolu Francji, dołączył także LVMH, który wesprze działania kwotą 200 milionów euro. Bernard Arnault, prezes koncernu sprawuję pieczę m.in. nad brandami: Louis Vuitton, Marc Jacobs, Kenzo, Dior, Celine i Fendi.

POLECAMY: WSPÓŁCZESNE SYMBOLE BOGACTWA

To nie jest pierwszy raz, kiedy marki modowe zaangażowały się finansowo w najważniejsze przełomowe projekty na rzecz odrestaurowania zabytków, stanowiących dziedzictwo kulturowe. W 2015 roku Fendi przekazał 2,2 miliona dolarów na pomoc w odbudowie Fontanny di Trevi w Rzymie, a później zorganizował na miejscu swój pokaz mody. Tod’s podarował łącznie ponad 25 milionów euro na odbudowę Koloseum. Bulgari zainwestował 1,5 miliona euro w Schody Hiszpańskie.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: kultura | biznes | Kering | LVMH |

podobne artykuły