PL / EN
KATIE EARY I JEJ KOLOROWA KOLEKCJA DLA RIVER ISLAND

KATIE EARY I JEJ KOLOROWA KOLEKCJA DLA RIVER ISLAND

Swoją modę określa mianem „street couture”. Londyńska projektantka Katie Eary, zainspirowana znaną książką Huntera S. Thompsona, stworzyła kolekcję dla marki River Island. Zobaczcie!

Dewizą przyświecającą twórczości londyńskiej projektantki Katie Eary jest „street couture jako podstawa wszystkich sztuk”. Jej projekty od zawsze krzyczały intensywnymi kolorami, przykuwały uwagę mocnymi stylizacjami i szeregiem barwnych nadruków. Flamingi, panterki, kwiaty, szkielety i pajęczyny pojawiające się w towarzystwie oryginalnych detali, idealnie wpisały się w charakter ekstrawaganckiego streetwearu.

 

Kontynuując zamysł swojej twórczości, Eary stworzyła kolekcję dla znanej marki odzieżowej River Island, w ramach współpracy z Design Forum. Tym razem jej wiodącą inspiracją stała się książka Huntera S. Thompsona „Lęk i odraza w Las Vegas”, na podstawie której powstał słynny film Terry’ego Gilliama „Las Vegas Parano” (1998).  Biorąc pod uwagę tego rodzaju twórcze impulsy, trudno było nie spodziewać się szaleństwa kolorów, nadruków i wzorów w najnowszych pomysłach londyńskiej projektantki.

 

Choć kolekcja nie jest aż tak surrealistyczną przygodą jak te, które tworzyła dla swojej autorskiej marki, ciężko nie zauważyć w niej energetycznych barw i deseni. Nie krzyczą one oryginalnością (sprawdzone zwierzęce wzory, takie jak panterki, wężowa skóra), a jednak zdecydowanie rzucają się w oczy, zestawione z równie kolorowym tłem w lookbooku.

 

Zajrzyjcie do galerii i oceńcie efekty tej współpracy. 

 

 

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Katie Eary | Katie Eary dla River Island | River Island |

podobne artykuły