Logotyp serwisu lamode.info
KAMPANIA REKLAMOWA FRENCH CONNECTION WIOSNA-LATO 2011

KAMPANIA REKLAMOWA FRENCH CONNECTION WIOSNA-LATO 2011

Inne spojrzenie na płeć w najnowszej kampanii reklamowej brytyjskiej marki French Connection.

Kampania reklamowa French Connection na sezon wiosna-lato 2011 zadaje nam ciekawe pytania - „Jesteś kobietą?”, „Jesteś mężczyzną?” – poruszając tym samym najgorętszy temat w świecie mody, czyli względność płci. Pytania zadawane odbiorcom mają wzbudzić refleksję i zachwiać nieco starym porządkiem sztywnego podziału na modę stricte męską i damską.

 

Sesja zdjęciowa do kampanii odbyła się na wyspach Malta i Gozo – gdzie fotografowani modele i jednocześnie ambasadorzy marki (znalezieni nie tylko w agencjach modeli i modelek, ale i przypadkowo na ulicach Paryża), czyli Bertrand Le Pluard, Daniel Hills, Paul Hamy, Ludmilla Dom Perignon, Simone Van Werkhoven, Eden Clarke i Polina Sova, razem z ekipą odkrywali, co znaczy być mężczyzną i kobietą w XXI wieku. Wspólnie zastanawiali się, jak społeczeństwo i jak płeć biologiczna wpływają na płeć kulturową każdej osoby i jak determinują jej zachowania. Modelom zlecano różne zadania – jak choćby jazdę konną wzdłuż brzegu morza, taniec po klawiszach pianina czy prowadzenie starego autobusu. Ich zmagania sfilmowano, powtarzając, niczym mantrę, pytania You are Man? i You are Woman? Modeli wybrano specjalnie, szukając osób o wyjątkowej osobowości, widocznej radości życia, umiejących oddać wyrafinowaną nonszalancję, jaka cechuje markę French Collection.

 

Podczas zdjęć French Connection współpracowało z tandemem reżysersko-fotograficznym Leilą i Damienem de Blinkk, onesix7 productions, Webber Productions. Powstało ponad sześćdziesiąt wyjątkowych zdjęć i sześć krótkich filmów, które próbują zdefiniować współczesną kobiecość i męskość.  

 

tl_files/moda zagraniczna/marki/KAMPANIA REKLAMOWA FRENCH CONNECTION WIOSNA-LATO 2011/171667.jpgfot. materiały prasowe

 

tl_files/moda zagraniczna/marki/KAMPANIA REKLAMOWA FRENCH CONNECTION WIOSNA-LATO 2011/171676.jpgfot. materiały prasowe

 

tl_files/moda zagraniczna/marki/KAMPANIA REKLAMOWA FRENCH CONNECTION WIOSNA-LATO 2011/171670.jpgfot. materiały prasowe

tagi: French Connection | kampania | wiosna-lato 2011 |

podobne artykuły