PL / EN
JOHN GALLIANO – WINNY!

JOHN GALLIANO – WINNY!

8 września zapadł wyrok w sprawie obrazy na tle religijnym i etnicznymprojektant John Galliano został uznany za winnego.

Świat już nieco zapomniał o Johnie Galliano. Od czasu skandalicznej wypowiedzi projektanta odsunięto go od wszelkich funkcji, które pełnił – odebrano mu prawo do prowadzenia jego własnej marki, zwolniono ze stanowiska dyrektora kreatywnego Dior.

 

Wczoraj zapadł wyrok, stwierdzający ewidentną winę projektanta. Sam sądzony nie stawił się na ogłoszenieu wyroku – reprezentował go jego adwokat. Za obrazę na tle etnicznym i religijnym nakazano mu zapłatę odszkodowania w wysokości 6 euro tysięcy w zawieszeniu. Dodatkowo będzie musiał pokryć 13,5 tysiąca euro  kosztów sądowych. Dla Galliano być może nie jest to wygórowana suma – choć dziś zapewne boryka się on również z problemami finansowymi, wydając pieniądze na leczenie w odizolowanym ośrodku psychiatrycznym.

 

Sam jednak wyrok jest formalnością, aktem symbolicznym i dyscyplinarnym. Galliano został już ukarany najsurowiej jak się dało – wiele osób potępiło jego zachowanie i najprawdopodobniej nie będzie chciało z nim mieć nic do czynienia. Z drugiej jednak strony znamy przypadki upadku i powrotu innych wielkich projektantów – przykładem jest Marc Jacobs – genialny, a zarazem chaotyczny i emocjonalny.

 

Co zatem czeka Johna Galliano?

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: John Galliano | proces Johna Galliano | projektant mody | Christian Dior |

podobne artykuły