PL / EN
JOANNA HAWROT – NOWA KOLEKCJA „SPACE”

JOANNA HAWROT – NOWA KOLEKCJA „SPACE”

Japońskie inspiracje i feeria żywych kolorów w najnowszej kolekcji SPACEpolskiej projektantki Joanny Hawrot. Koniecznie zobaczcie!

Dalekowschodnie fascynacje od zawsze znajdowały szczególne miejsce w twórczości Joanny Hawrot. Nie inaczej zdarzyło się w przypadku jej najnowszej kolekcji SPACE, konsekwentnie realizującej estetykę, uwielbianą przez polską projektantkę.  

 

W założeniu Joanny Hawrot, nazwa SPACE ma sugerować przestrzeń, w której znalazły się wszystkie inspiracje. Stanowi ona również aluzję do wolności twórczej, niezwykle ważnej w pracy każdego artysty. Tym razem, to „miejsce” zostało zapełnione elementami kultury orientu, w których dominują przede wszystkim nawiązania do tradycyjnego stroju Japonii.

 

Nic więc dziwnego, że w kolekcji SPACE zagościły kimonowe kroje, kolorowe ornamenty i inne orientalne wzory. A jednak, mimo wyraźnych nawiązań, projekty Joanny Hawrot nie mają nic wspólnego z  kostiumem. Są to ubrania jak najbardziej nadające się do noszenia na co dzień.

 

Szczególną uwagę zwracają na siebie kontrasty, między japońską estetyką a nowoczesną miejską modą. Obok feerii żywych kolorów, wśród których pojawiły się różne odcienie oranżu, kobalty, zielenie i fuksje, pojawiają się czernie i biele. Orientalne motywy występują obok geometrycznych wzorów i monochromatycznych zestawów. Wśród materiałów znalazły się pianki, jedwabie, bawełniane satyny, ortalion, bawełna, pikówki i żorżety.

 

Nowością jest pięć męskich sylwetek, które uzupełniają całość kolekcji SPACE. Projekty stanowią zapowiedź linii przeznaczonej specjalnie dla panów. Podobnie jak w damskich propozycjach, prym wiedzie przede wszystkim kolor. Różnicą jest charakter inspiracji, ponieważ męskie propozycje są nawiązaniem do stroju angielskich dżentelmenów.

 

Całą kolekcję Joanny Hawrot możecie zobaczyć w naszej galerii. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na autorskie grafiki krakowskiej ilustratorki Agnieszki Stopyry, jakie zostały wkomponowane w zdjęcia sylwetek.

 

 

 

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: moda polska | Joanna Hawrot lookbook | Joanna Hawrot |

podobne artykuły