Logotyp serwisu lamode.info
JAKI TYP URODY, TAKA BIŻUTERIA

JAKI TYP URODY, TAKA BIŻUTERIA

Dobieramy biżuterię do odcieni włosów, oczu i rodzaju karnacji! 

Spis treści

1. TYP URODY LATO A DOBÓR BIŻUTERII

2. TYP URODY ZIMA A DOBÓR BIŻUTERII

3. TYP URODY WIOSNA A DOBÓR BIŻUTERII

4. TYP URODY JESIEŃ A DOBÓR BIŻUTERII

5. BIŻUTERIA: TRENDY 2018

Biżuteria jest tym detalem, który podkreśla charakter stylizacji oraz kobiecą urodę. Przy jej doborze kierujemy się indywidualnym gustem, analizą kolorystyczną oraz intuicją. W tym sezonie ze szkatułki wyjmujemy więc unikalne modele, które korespondują z naszą karnacją, kolorem oczu i włosów. Zobaczcie!

TYP URODY LATO A DOBÓR BIŻUTERII

Kobietę reprezentującą typ urody Lato cechuje jasna oprawa oczu z niebieskimi, zielonymi, bądź szarymi źrenicami. Cera jest zwykle blada, porcelanowa i niekiedy subtelnie pokryta piegami. Karnację w tym przypadku określamy jasną, aż po ciemno beżową, a włosy przybierają popielaty, blond lub brązowy odcień. Kobieta Lato może do woli przebierać w jasnych, przygaszonych barwach, takich jak błękity, szarości, fiolety i róże. W jej szkatułce znajdzie się miejsce na wyszukane detale, fantazyjne kształty oraz geometryczne modele pierścionków i kolczyków. Sprawdzą się przede wszystkim srebro i białe złoto połączone z perłami w mlecznej tonacji lub diamentami, ametysty, topazy, kwarce i niebieskie opale.

TYP URODY ZIMA A DOBÓR BIŻUTERII

Wyrazista Zima posiada ciemne włosy i jasną, porcelanową lub oliwkową cerę. Obydwa podtypy urody („Królewna Śnieżka” i „Latynoska”) mają chłodny odcień skóry, a oczy mogą przybierać czarny, brązowy, piwny lub zielono-brązowy kolor. Włosy są zawsze ciemne, a nawet kruczoczarne. W związku z tym, Kobieta Zima może pozwolić sobie na ekstrawagancką i lśniącą biżuterię, która wyróżnia się kształtem i rozmiarem na tle innych. To dla niej stworzono okazałe diamenty, brylanty, kryształy oraz kamienie, takie jak czarny onyks, czerwony rubin, czy zielony szmaragd. Kobieta reprezentująca ten typ urody powinna unikać żółtego złota, a w jego miejsce postawić na białe warianty, srebro oraz platynę. Doskonale zaprezentują się także biżuteryjne akcenty w intensywnej czerwieni, odcieniach wina, purpury, szkarłatu i azalii.

TYP URODY WIOSNA A DOBÓR BIŻUTERII

Uroda typu Wiosna kojarzy się z eterycznością oraz ciepłą paletą barw. Cechują ją jasne włosy – najczęściej blond, transparentna cera oraz oczy w odcieniu niebieskim, zielonym oraz wpadającym w szarość. Buzię Wiosny niekiedy zdobią złotawe piegi, którą latem dodają cerze blasku. W tym przypadku urodę podkreślą kolory naturalne, morski, niebiański błękit, piaskowy beż, odcień zbóż oraz zieleń. Z biżuterii spiszą się kamienie półszlachetne i szlachetne, takie jak np. cytryn, awenturyn, jaspis, turkus, czy opal. Odpowiednie są także perły o cieplejszej tonacji oraz bursztyny. Podstawą powinno być przede wszystkim złoto.

TYP URODY JESIEŃ A DOBÓR BIŻUTERII

Jesień to kobieta o zdecydowanie charakterystycznej urodzie, wyrazistej i zwracającej uwagę. Jej barwy są kolorami liści, jakie kojarzymy z jesienną aurą. Na ten typ urody składa się harmonijne połączenie cery o złocistym odcieniu, przezroczystej lub brzoskwiniowej, zielonych, bursztynowych lub brązowych oczu i rudych, kasztanowych lub miedzianych włosów. Właściwa dla Jesieni biżuteria symbolizuje naturę. Jej oryginalną urodę podkreślą więc bransoletki z drewna, bursztynu oraz kamieni naturalnych. Takie dodatki nie powinny błyszczeć. Z kamieni szczególnie poleca się czerwony koral, żółty topaz, agat oraz żółtawe perły.

BIŻUTERIA: TRENDY 2018

Sezon wiosna lato 2018 szczególnie nas zaskoczył pod względem wyboru różnorodnej biżuterii. W trendach są zarówno nowoczesne i awangardowe modele, jak i klasyczne, ponadczasowe warianty. Podążając tym tropem kobieta Lato może zdecydować się na delikatne i lekkie pierścionki z szafirem oraz romantyczne kolczyki z ametystem uformowanym w kształcie kwiatów. Zimę zainteresują okazałe, geometryczne kolczyki wysadzane szmaragdami oraz bransolety na rękę przystrojone przezroczystymi diamentami. Jesieni natomiast spodobają się złote kolczyki koła, a Wiosna urozmaici swoją stylizację o subtelne perły w odcieniu écru i kremu.

tagi: biżuteria | wiosna lato 2018 | typy urody | TRENDY |

podobne artykuły