PL / EN
Jak urządzić salon? Proste sposoby na ożywienie wnętrza

Jak urządzić salon? Proste sposoby na ożywienie wnętrza

Tekstylia, tekstylia i jeszcze raz tekstylia!

Salon w naszych domach pełni wiele funkcji. Jest to pomieszczenie, w którym wypoczywamy po ciężkim dniu pracy, tutaj też przyjmujemy gości, wspólnie spożywamy posiłki, czy oglądamy filmy. Aby salon sprzyjał miłemu spędzaniu czasu, chcemy jak najbardziej przytulnie go urządzić. Duża kanapa, półki z książkami i dobre, nastrojowe oświetlenie bezpośrednio wpływają na miłą atmosferę, jednak nie każdy wie, jak wielkie znaczenie dla całości wystroju mają także mniejsze akcesoria i dodatki. W poniższym artykule przedstawimy kilka sposobów na wykorzystanie małych elementów do ożywienia i dopełnienia wystroju każdego salonu.

Nowoczesne dywany do salonu

Odpowiednio dobrany do wystroju wnętrza dywan może stać się właśnie tym dodatkiem, którego potrzebuje twój salon. Warto zaznaczyć, że wielkość dywanu ma tutaj ogromne znaczenie. Duży dywan nada przestrzeni tonu, natomiast mniejszy chodniczek wpasuje się w istniejący już wystrój, będąc jedynie sposobem na wykończenie. Aranżując salon, możemy dać się ponieść fantazji. Jest to miejsce, które ma wyrażać naszą estetykę i charakter, zatem i dywan, który wybierzemy, powinien być dopasowany nie tylko do pomieszczenia, ale również do naszego wnętrza. Mówi się, że najczęstszym zabiegiem podczas wyboru odpowiedniego dywanu jest kierowanie się zasada powtarzalności kształtów. Wzory, które mamy na kanapie, poduszkach, czy obrazach wiszących na ścianie powinny mieć swoje odwzorowanie w dywanie. Dzięki zastosowaniu się do tej reguły nawet duży dywan nie przytłoczy pomieszczenia.

Poduszki dekoracyjne do salonu

Małe, łatwe w utrzymaniu i w przystępnej cenie. Poduszki dekoracyjne do salonu są chyba najpopularniejszym sposobem na dopełnienie wystroju kanapy czy fotela. Odpowiednio dobrane do koloru mebla lub narzuty tworzą z nimi ciekawe zestawy, które można łączyć,  dobierać i zmieniać w zależności od potrzeb. Mnogość dostępnych kolorów, kształtów i rozmiarów pozwala na ogromną swobodę w tworzeniu nowych aranżacji, które odświeżą i ożywią każdy salon niezależnie od stylu wystroju. Dla wielbicieli przytulnych klimatów nie istnieje zbyt wielka ilość poduszek dekoracyjnych. Taki stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić, ponieważ miękki i przyjmie w dotyku poduchy, nie tylko świetnie wyglądają, ale mają także wiele praktycznych zastosowań, szczególnie jeśli spędzamy długie wieczory na kanapie w towarzystwie ulubionej książki lub filmu. Szeroki wybór poduszek dekoracyjnych do salonu można znaleźć np. tutaj: https://room99.pl/k/poduszki-dekoracyjne

Firany i zasłony do salonu

Zwiewne, delikatne firany, czy cięższe, zapewniające prywatność zasłony? Niezależnie od tego, który sposób na ozdobienie okna wybierzemy, warto pamiętać o tym, że wszelkiego rodzaju zasłony znacznie wpływają na wygląd danego pomieszczenia. Firany do salonu w słoneczne dni przyczynią się do skąpania naszego pokoju w pięknych kolorach promieni słonecznych przedostających się przez cienki materiał. Grubsze firany gładkie lub w fantazyjne wzory także istotnie wpłyną na ostateczny charakter salonu, dlatego ich wybór ma duże znaczenie. W celu szybkiego odświeżenia wnętrza często wystarczy zmienić firany lub zasłony, zyskując zupełnie nowy charakter.

 

fot. materiały Partnera

Artykuł sponsorowany

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: wnętrza |

podobne artykuły